Українська енергосистема може отримати більше фінансової підтримки від ЄБРР

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) розглядає можливість збільшення підтримки для допомоги Україні у подоланні критичної нестачі електроенергії з наближенням третьої зими в умовах війни. Про це повідомив Bloomberg, з посиланням на заяву Рено-Бассо, очільниці банку.

ЄБРР вже виділив 300 мільйонів євро на ремонт енергетичного сектору, однак Банк розглядає можливість збільшення фінансування для України.

«Це, так би мовити, початок, стартова точка, може бути і більше», – заявила Оділь Рено-Бассо в інтерв’ю у Києві. «Ми досліджуємо, як можемо надати підтримку та розвивати систему електрогенерації», при цьому приватні компанії також можуть претендувати на фінансування.

Російські атаки знищили 80% вугільної електроенергії та третину гідроелектроенергії, змушуючи Україну вводити масштабні відключення для домогосподарств та бізнесу. Центральний банк тричі знижував відсоткові ставки та зменшував прогноз зростання частково через атаки на енергетичні об’єкти.

ЄБРР продовжить підтримувати Україну на суму від 1,5 до 2 мільярдів євро на рік для інфраструктури, енергетичної безпеки, відновлення та модернізації, зазначила вона. Після того, як Росія перейшла від атак переважно на енергомережі до знищення електростанцій, «бізнесу потрібно більше диверсифікувати постачання», сказала Рено-Бассо.

Джерело: expro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа