Україна передчасно досягла цілі з накопичення 14,7 млрд куб м газу в ПСГ

gaz3

Запаси природного газу в українських ПСГ 19 вересня досягли 14,7 млрд куб м, повідомляє голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов та міністр енергетики України Герман Галущенко.

Таким чином, Україна досягла цілі Уряду щодо накопичення 14,7 млрд куб м до початку опалювального сезону раніше запланованого терміну. Планувалося, що до 1 листопада у сховищах має бути не менше 14,7 млрд куб м газу.

За словами міністра енергетики, «таких результатів вдалося досягнути завдяки ефективній роботі нового менеджменту НАК «Нафтогаз України» та злагодженій роботі всіх компаній газової сфери – АТ «Укргазвидобування», АТ «Укртрансгаз» та Оператора ГТС України».

Очільник «Нафтогазу» зазначив, що компанія продовжує нарощувати видобуток та закачування газу до сховищ.

«Ми демонструємо найвищі темпи буріння за останні 15 років. За 2023р ми запустили в роботу 54 нових свердловини, наростивши добовий видобуток по країні до 52,7 млн куб м газу на добу», – зазначив Чернишов.

Досягти цілі раніше запланованого часу вдалося також завдяки тому, що іноземні та українські трейдери з липня досить активно закачують природний газ до «митного складу» українських ПСГ.

Так, станом на 19 вересня на «митному складі» українських сховищ зберігається близько 2,6 млрд куб м природного газу, у тому числі понад 1 млрд куб м газу, який було закачано за допомогою послуги short-haul.

Джерело: expro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа