На сусідніх європейських спотових ринках ціни на електроенергію сягають рекордних значень. Основна причина – аномальна спека. Про це повідомляє ExPro з посиланням на дані бірж.
У години ”вечірнього піку” цінові показники перевищують позначку в 400 €/МВт-год. В Україні ціни ввечері тримаються на рівні близько 180 €/МВт-год через встановлені прайс-кепи. На сусідніх ринках на 20 та 21 години ціни є вищиим на 40-160% на 1 та 2 липня. Водночас, на години “ранкового піку” українські ціни є вищими за показники сусідніх ринків. Індекс Morning Peak на 2 липня для України становить 130 €/МВт-год, в той час як у європейських сусідів – 109-110 €/МВт-год.
За даними ExPro, на ці періоди доби Україна здійснює як імпорт, так і експорт електроенергії. В Європі наразі спостерігається аномальна спека, в деяких містах більше за 40 градусів по Цельсію.
Екстремальні температури в Європі є результатом теплового купола, який захоплює область високого тиску та гарячого повітря. Це відбувається на тлі нагрівання Середземного моря на п’ять градусів вище за норму. Аномальні температури спостерігаються у Іспанії, Португалії, Італії, Франції та вже у частині Східної Європи.