Трамп отримав штраф у розмірі 354,9 мільйона доларів та 3 роки дискваліфікації у справі про цивільне економічне шахрайство в Нью-Йорку

Нью-Йорк, 16 лютого (Reuters) – Дональд Трамп повинен сплатити 354,9 мільйона доларів штрафу за шахрайське завищення його власних статків для обману кредиторів, ухвалив у п’ятницю нью-йоркський суддя, додавши колишньому президенту США ще одну судову невдачу в цивільній справі, яка загрожує його імперії нерухомості.

Суддя Артур Енґорон у різко сформульованому рішенні, відкриває нове етапне рішення, видане після суперечливого тримісячного судового розгляду на Мангеттені. Він також заборонив Трампу, який балотується, щоб знову отримати президентський пост цього року, обіймати посаду посадовця чи директора будь-якої нью-йоркської корпорації протягом трьох років. Адвокат Трампа Аліна Хабба пообіцяла подати апеляцію.

Енґорон скасував своє попереднє рішення від вересня, яке наказувало «розпустити» компанії, які контролюють стовпи імперії Трампа з нерухомості, заявивши в п’ятницю, що в цьому більше немає необхідності, оскільки він призначає незалежного монітора та директора з відповідності для нагляду за бізнесом Трампа.

Трамп та інші обвинувачені у справі, написав Енґорон у рішенні, «не здатні визнати свою помилку».

«Їхня повна відсутність розкаяння та докорів сумління межує з патологією», — написав Енґорон. «Натомість вони приймають позицію «Не бачу зла, не чую зла, не говорю зла», яку докази спростовують».

Позов, поданий генеральним прокурором Нью-Йорка Летицією Джеймс, звинуватив Трампа та його сімейний бізнес у завищенні його власних статків на 3,6 мільярда доларів на рік протягом десяти років, щоб обдурити банкірів, щоб вони дали йому кращі умови позики. Трамп, якому загрожує кримінальне обвинувачення у чотирьох інших справах, назвав позов політичною вендетою Джеймса, демократа.

У своїх публікаціях у соцмережах Трамп назвав Енґорона «негідним», Джеймса «корумпованим», а справу проти нього «ВТРУЧАННЯМ У ВИБОРИ» та «ПОЛЮВАННЯМ НА ВІДЬОМ».

«Це «рішення» є повним і повним ШАМом [найближче значення за звучанням — СОРОМОМ – ред]», — написав Трамп. «Ми не можемо допустити несправедливості».

Енґорон, який вирішив справу без участі присяжних, також заборонив Трампу та його компаніям, зазначеним у позові, подавати заявки на отримання кредитів у будь-якій фінансовій установі, зареєстрованій у Нью-Йорку, протягом трьох років, що могло б обмежити його здатність отримувати кредити у великих банках США.

Суддя сказав, що минулі конфлікти Трампа та його компаній із законом були частиною причин жорстких покарань. Організація Трампа була визнана винною в кримінальному податковому шахрайстві в 2022 році. Двом іншим організаціям Трампа висунули раніше врегульовані звинувачення в правопорушеннях, поданих штатом Нью-Йорк.

Дорослі сини Трампа Дон-молодший і Ерік також були відповідачами у справі. Суддя зобов’язав їх виплатити по 4 мільйони доларів кожного. Їхній адвокат Кліффорд Роберт назвав це рішення “великою несправедливістю” і сказав, що вважає, що воно буде скасовано в апеляції.

Колишньому фінансовому директору організації Trump Аллену Вайссельберґу, який визнав себе винним у податковому шахрайстві в окремій кримінальній справі, присудили виплатити 1 мільйон доларів і довічно заборонили керувати фінансами будь-якої компанії в Нью-Йорку.

Прокурор Джеймс сказала, що штрафи, сплачені всіма відповідачами, склали понад 450 мільйонів доларів, включаючи відсотки.

«Дональд Трамп нарешті постане перед відповідальністю за свою брехню, обман і приголомшливе шахрайство», — сказала Джеймс у заяві. «Тому що незалежно від того, наскільки великим, багатим чи могутнім ти себе вважаєш, ніхто не стоїть вище закону».

Президентські перегони

Рішення судді може завдати серйозного удару по імперії Трампа з нерухомості, навіть якщо бізнесмен, який став політиком, лідирує з великим відривом у боротьбі за номінацію від Республіканської партії, щоб кинути виклик президенту-демократу Джо Байдену на виборах у США 5 листопада.

Під час зухвалих і звивистих свідчень на суді в листопаді Трамп визнав, що деякі з оцінок його власності були неточними, але наполягав, що банки зобов’язані провести власну обачну належну перевірку.

Енґорон розкритикував Трампа за його поведінку під час свідчень – і написав, що свідчення зашкодили його справі.

“Дональд Трамп рідко відповідав на поставлені запитання, і він часто вставляв довгі, нерелевантні промови з питань, що виходять далеко за межі судового процесу”, – написав суддя. «Його відмова відповідати на запитання прямо, а в деяких випадках взагалі серйозно поставила під загрозу довіру до нього».

Від Трампа можуть вимагати внести свою частину повної суми рішення плюс відсотки під час апеляції. Трамп також міг би опублікувати меншу суму із заставою та відсотками, забезпечивши позику, яка називається апеляційною заставою. Але у нього можуть виникнути проблеми з пошуком добровільного кредитора після того, як Енґорон виявив, що він брехав банкам про своє багатство.

Незрозуміло, який доступ до готівки має Трамп, і оцінки його статків різняться, Forbes оцінює його капітал у 2,6 мільярда доларів. Минулого року Трамп засвідчив, що мав приблизно 400 мільйонів доларів готівкою.

Частка Трампа в материнській компанії його соціального медіа-додатку Truth Social оцінюється приблизно в 4 мільярди доларів, виходячи з вартості акцій компанії, за яку він домовився під час злиття та придбання чорних чеків. Трампу буде дозволено продавати акції об’єднаної компанії через шість місяців після завершення злиття, згідно з нормативною документацією. Цього тижня фінансові регулятори США дали зелене світло угоді.

Хоча Трамп також може продати частину свого портфеля нерухомості, щоб виконати рішення суду, незрозуміло, скільки коштують його активи, і їх продаж може зайняти час. Трамп не зможе використовувати кошти передвиборчої кампанії для виплати судового рішення, оскільки, на думку деяких юридичних експертів, справа не була пов’язана з його кампанією чи його поведінкою як президента чи політичного кандидата.

В іншій цивільній справі присяжні минулого місяця постановили, що Трамп повинен виплатити письменниці Е. Джин Керролл 83,3 мільйона доларів за наклеп на неї, заперечуючи її твердження про те, що він зґвалтував її десятиліття тому. Трамп пообіцяв подати апеляцію. Інше журі минулого року зобов’язало Трампа виплатити Керролл 5 мільйонів доларів в окремій справі.

Кримінальні справи

Трампа звинувачують у чотирьох кримінальних справах, у тому числі в одній у Нью-Йорку, пов’язаній із приховуванням гонорарів порнозірки Стормі Деніелс. У четвер суддя, який розглядав цю справу, призначив дату розгляду справи на 25 березня. Трампу також висунули звинувачення у Флориді за обробку секретних документів після відставки, а також у Вашинґтоні та Джорджії за його спроби скасувати поразку на виборах 2020 року.

Трамп не визнав себе винним у цих справах.

Під час цивільної справи про шахрайство Трамп накинувся зі звинуваченнями в залі суду 11 січня – у день заключних аргументів – проти судді та прокурора Летиції Джеймс, заявляючи про свою невинуватість. «У вас є свій власний порядок денний», — дорікав Трамп Енґорону, який сказав адвокату Трампа «контролюйте свого клієнта». Суддя під час судового розгляду оштрафував Трампа на 15 000 доларів за те, що він двічі порушив наказ про зневажливе ставлення до працівників суду.

У вересні Енґорон постановив, що фінансові звіти Трампа були шахрайськими, залишивши фокус судового розгляду на тому, скільки Трамп повинен заплатити штрафів.

Репортаж Джека Куїна та Люка Коена; Додатковий звіт Джонатана Стемпела та Ґреґа Румеліотіса; редагування: Вілл Дангем, Ноелін Волдер та Алістер Белл

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа