США мають намір передати Україні $1 млрд конфіскованих російських активів

Ліза Монако

З початку повномасштабної війни США конфіскували у всьому світі підсанкційних російських активів на загальну суму понад $1 мільярд. Мін’юст шукає можливості направити ці гроші Україні.

Про це заявила у програмі 60 Minute заступниця генерального прокурора Ліза Монако, передає CBS.

“Ми шукаємо повноважень від Конгресу, щоб дозволити нам використовувати вилучені кошти на благо українського народу”, — сказала Ліза Монако.

На запитання, як американський уряд конфісковує особисте майно росіян в інших країнах, Ліза Монако відповіла, що сховатися від санкцій практично неможливо.

“Ми зупиняли польоти літаків у Швейцарії та на Близькому Сході. Ми арештовували контрабандистів в Італії, Німеччині, Латвії. Ми пред’явили звинувачення тим, хто відмивав гроші у Великій Британії. Ми показали, що немає місця приховати майно під санкціями”, — сказала Ліза Монако.

У березні 2022 року була створена робоча група KleptoCapture, якою керує Офіс Монако. Це підрозділ для застосування санкцій проти російських олігархів і пошуку їхніх прихованих активів у всьому світі. У Монако заявили, що ці зусилля спираються на широку співпрацю з іноземними партнерами.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа