Скеровано до суду справу щодо завдання мільйонних збитків ДП «Украерорух»

Платинум Банк8 листопада 2023 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування детективів НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно колишніх посадових осіб ДП «Обслуговування повітряного руху України» (ДП «Украерорух»), зловживання яких призвели до завдання 160 млн грн збитків державному підприємству.

Як вже повідомлялось, у травні 2015 року ДП «Украерорух» відкрило поточні рахунки у ПАТ «Платинум Банк». Невдовзі після укладання цього договору держпідприємство отримало низку доручень від Мінінфраструктури щодо вжиття заходів для здійснення обслуговування у інших банках, оскільки «Платинум Банк» мав проблеми з платоспроможністю. Усупереч отриманим дорученням та наказам директора «Украероруху», у листопаді – грудні 2016 року перший заступник директора і заступник директора з розвитку ДП «Украерорух» замість виведення коштів з рахунків продовжили вживати заходи для перерахунку грошових коштів в «Платинум банк».

Тож коли у січні 2017 року «Платинум Банк» було визнано неплатоспроможним, державне підприємство зазнало мільйонних збитків, втративши 160 млн грн «Украероруху», які були перераховані посадовцями на банківські рахунки.

Дії осіб кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отримано з поштової розсилки САП/НАБУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа