Швейцарія виділяє Україні майже $100 млн на відбудову енергетичної інфраструктури

electro-energ

Уряд Швейцарії надає допомогу в розмірі 100 мільйонів швейцарських франків (майже $100 мільйонів), зокрема для проєктів фінансування термінового ремонту енергетичної інфраструктури України.

На сайті уряду країни зазначили, що Швейцарія допомагає українським енергетикам закуповувати джерела енергії та запчастини, бере участь у ремонті систем кріплення рейок (для перевезення важких вантажів, таких як зерно) і надає гуманітарну підтримку.

Також Швейцарія шукає шляхи постачання в Україну додаткових видів допомоги: генераторів, насосів або установок для очищення води.

Федеральна рада подасть до парламенту запит про додаткові 76 мільйонів швейцарських франків для покриття цих витрат.

“Гуманітарний стан тих, хто постраждав від війни в Україні, останніми тижнями став ще більш нестабільним через цілеспрямовані атаки на енергетичну інфраструктуру та основні системи постачання. Близько 18 мільйонів людей в Україні – близько 40% населення – залежать від допомоги через війну.

З настанням зими ця кількість може зрости до 24 мільйонів. Пошкоджено понад 30% енергетичної інфраструктури України. Внаслідок цілеспрямованих нападів багато місць залишилося без доступу до питної води, а також було порушено електропостачання та телекомунікації”, – йдеться у повідомленні швейцарського уряду.

Джерелa: admin.ch & uapost.us

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа