САП та НАБУ викрили схему незаконного заволодіння Міжнародним аеропортом «Одеса» та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності

аероодеса

29 серпня 2023 року за процесуального керівництва прокурора САП детективи НАБУ повідомили про підозру у заволодінні майновим комплексом стратегічного об’єкту – КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності 5 особам, серед яких колишній Одеський міський голова, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та 2 відомих в регіоні бізнесмени.
Дії осіб кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Колишньому міському голові Одеси додатково інкриміновано ч. 2 ст. 366 КК України.
Установлено, що у 2011 році група осіб, до якої входили колишній Одеський міський голова, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та 2 бізнесмена, розробили та реалізували злочинну схему, в результаті якої майновий комплекс стратегічного об’єкту – міжнародного аеропорту перейшов з власності територіальної громади у спільну власність міста та так званих приватних інвесторів.
В результаті подальших дій учасників схеми місто повністю втратило будь-який контроль над вказаним об’єктом та не отримувало від його діяльності жодного прибутку. Натомість, особи які отримали контроль над аеропортом роками привласнювали дохід від його діяльності. Для унеможливлення повернення аеропорту у власність міста усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який не погашали взагалі.
Внаслідок таких дій місцевому бюджету завдано збитків на загальну суму понад 2,5 млрд грн, частина з яких, а саме 118 млн грн, це вартість аеропорту, а інша – незаконно привласнений прибуток.
Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.
Досудове розслідування триває, перевіряється причетність інших осіб до вказаного злочину.
За вчинення вказаного злочину передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа