росія вчергове атакувала українські ПСГ, ціни на газ у Європі зросли

росія у ході ранкових обстрілів України 11 квітня атакувала два українські підземні сховища газу (ПСГ), повідомляє пресслужба «Нафтогазу».

За словами «Нафтогазу», сховища продовжують працювати. Наразі фахівці займаються ліквідацією наслідків обстрілу. Співробітники компанії не постраждали.

«Ситуація під контролем наших спеціалістів та всіх залучених служб», – повідомив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.

Нагадаємо, росія вже 4 раз обстрілює українські підземні сховища на Заході України. Тим не менше, сховища продовжують працювати, усі запити замовників послуг зберігання виконуються в повному обсязі.

Ціни на природний газ на європейських хабах на фоні російських атак зросли майже на 7%. Так, ф’ючерсні ціни Front Month (ресурс травня) на нідерландському TTF вперше за два місяці досягли €29/MWh. При переводі ціна газу складає близько $330/тис куб м або 15 600 грн/тис куб м (з ПДВ).

За даними Котирувань Natural gas ExPro, станом на 10 квітня газ в Україні торгувався за цінами 14 400 – 14 600 грн/тис куб м (з ПДВ), на 1 000 грн нижче, ніж у Європі у четвер.

Джерело: expro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа