Reuters: Росія продала Туреччині вугілля з окупованого Донбасу на $14,3 млн

donbass-coal

Росія цього року продала Туреччині вугілля з окупованих Донецької та Луганської областей на $14,3 млн. Про це повідомляє Reuters.

«Згідно з даними російської митниці, оглянутими Reuters, цього року до Туреччини, яка є членом НАТО, було експортовано вугілля на суму щонайменше 14,3 мільйона доларів, видобутого в анексованих Росією районах України», – повідомляють в агентстві.

Згідно з даними, з лютого по липень 2023 року близько 160 400 тонн вугілля з окупованих Донецької та Луганської областей прибуло до Туреччини. Три виробники, зазначені в митних даних, підтвердили Reuters, що вони відправляли вугілля з двох регіонів до Туреччини протягом цього періоду. На відміну від США та Європейського Союзу, Туреччина не обмежувала торгівлю з Росією та окупованими територіями. Вашингтон застеріг компанії не допомагати Росії вести війну проти України та не обходити санкції.

Міністерство торгівлі та митна служба Туреччини не відповіли на запити щодо коментарів щодо поставок.

Дані одного з постачальників, перевірені Reuters, показали, що вугілля від щонайменше 10 виробників відправлялося до Туреччини в період з лютого по липень. Цифри показали, що Туреччина була найбільшим пунктом експорту вугілля з анексованих регіонів, на яку припадало 95% поставок за цей період. Міненерго Росії також не відповіло на запит про коментар.

Митна служба Росії у відповідь на запитання Reuters повідомила, що призупинила публікацію статистики зовнішньої торгівлі з лютого 2022 року.

Хоча дані комерційної торгівлі не дають повної картини того, як експортувалося вугілля, вони показали, що частина йшла через південне російське портове місто Ростов, а частина через чорноморський порт Новоросійськ, які мають залізничне сполучення з Донецьком і Луганськом.

Джерело

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа