Ремонтна кампанія на АЕС: випередження графіків ремонтів і повна готовність енергоблоків до проходження ОЗП

energoatom

Під головуванням президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна на одній з українських АЕС відбулась виробнича нарада, на якій підбили підсумки ремонтної кампанії. Участь у нараді взяли генеральні директори всіх вітчизняних АЕС, відокремлених підрозділів Компанії та персонал станції.

Президент НАЕК зазначив, що вона стала одним із пріоритетних напрямів виробничої діяльності Енергоатома у 2023 році. Для цього мобілізували всі необхідні ресурси: персонал, обладнання, матеріали, логістичне забезпечення тощо.

«Все було проведено якісно, і всі наші енергоблоки зараз працюють, задовольняючи потреби громадян. Тож Енергоатом повністю виконав завдання міністра енергетики України», – зазначив Петро Котін.

Ремонтні роботи на кожному з дев’яти енергоблоків завершили раніше запланованих термінів, але без найменшого зниження якості цих робіт. Їх сумарна тривалість на блоках становила понад 900 діб, а загальне «скорочення» термінів ремонтів – 66 діб.

Всі енергоблоки перевантажені свіжим ядерним паливом і готові до ефективної роботи впродовж осінньо-зимового періоду.

Завдяки швидким темпам проведення ремонтних робіт, підкреслив керівник Енергоатома, вітчизняна енергомережа додатково отримала 1,2 млрд кВт-год електроенергії. Це дало Компанії заробити 4 млрд грн, які, зокрема, були спрямовані на виконання ПСО.

Президент НАЕК подякував атомникам за успішне завершення кампанії та повну готовність вітчизняної атомної енергетики (на жаль, без Запорізької АЕС) до зими. І наголосив, що потужності Енергоатома є ключовими для держави.

«Це не рутинний процес, як може здаватися пересічним громадянам і, до речі, як було у мирні часи, а серйозний виклик на енергетичному фронті. Кожен з вас доклав максимум зусиль, аби українці у холодну пору року мали світло і тепло у своїх оселях», – сказав Петро Котін.

Взимку атомна генерація забезпечуватиме понад 50% необхідної Україні електроенергії та, як і торік, стане основою енергогенерації країни.

«Сьогодні, 24 листопада 2023 року, рівно рік і дев’ять місяців від початку повномасштабної війни росії проти України, – наголосив Петро Котін. – Весь цей час Енергоатом чинить опір ворогу на енергетичному фронті. Будемо тримати його і надалі – до нашої Перемоги. Ми працюємо для України та українців!».

Під час виробничої наради про результати ремонтної кампанії доповіли генеральні директори АЕС та директори сервісних ремонтних підрозділів Енергоатома.

Пресслужба ДП «НАЕК «Енергоатом»
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа