Працівники Держгеокадастру вирішили заволодіти державними землями під Києвом вартістю майже 2 млрд грн

Держгеокадастр

7 вересня 2023 року за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру ще двом особам у справі щодо незаконного заволодіння земельними ділянками площею понад 1 200 га на Київщині. Мова йде про колишніх начальника одного з відділів у Фастівському районі ГУ Держгеокадастру у Київській області та начальника Міськрайонного управління у Києво-Святошинському районі та м. Ірпені ГУ Держгеокадастру у Київській області.
Дії осіб кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України.
У межах досудового розслідування встановлено, що у 2018–2019 роках організатор злочину, маючи вплив на службових осіб ГУ Держгеокадастру у Київській області, а також зв’язки з високопосадовцями у різних сферах,  розробив схему заволодіння державними землями сільськогосподарського призначення, які перебували у постійному користуванні державних підприємств на території Київської області, з подальшим їх вилученням та наданням у приватну власність підконтрольним суб’єктам.
Задля реалізації злочинного плану було використано процедуру безкоштовної приватизації земельних ділянок пільговими категоріями населення, зокрема зі статусом учасника бойових дій. Проте слідством установлено, що реалізація такого права здійснювалась формально на підставі підроблених документів.
На сьогодні встановлено два епізоди злочинної діяльності – заволодіння майже 920 га державної землі у м. Фастові та близько 284 га ДП «Пуща-Водиця» поблизу міста Києва.
15 серпня 2023 року САП та НАБУ повідомили про підозру 5 особам, серед яких організатор злочинної схеми та ще 4 учасники.
Зауважимо, що завдяки оперативній співпраці САП і НАБУ у 2020–2021 роках на усі земельні ділянки накладено арешт із забороною їх забудови та зміни цільового призначення.
Досудове розслідування триває.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа