Позитивний досвід впровадження e-квитка для громади

photo_2

ТОВ «Українські геоінформаційні системи» – компанія – розробник, яка вузько спеціалізується на системах управління громадським транспортом в комплексі з АСООП. Ми перша компанія в Україні, що використовує відкритий GTFS протокол (міжнародний стандарт відкритого джерела даних). За допомогою нашої системи управління громадським транспортом «Trek» здійснюється контроль та управління, в режимі реального часу, за парком транспортних засобів та їх роботою на маршрутах.

Стрийська міська територіальна громада завершила у 2022 році впровадження e-квитка для пасажирів у всьому громадському транспорті. Попри складну економічну ситуацію в Україні, зумовлену агресією рф проти нашої держави, нова система оплати проїду (АСООП, AFC, Е-квиток) вже впродовж десяти місяців успішно працює.

Як розповів Стрийський міський голова Олег Канівець, впровадження електронної системи оплати проїзду розпочалось вперше ще у грудні минулого року, коли тестово, на перших 10-ти автобусних маршрутах, встановили валідатори. Але, вже на початку поточного року, розробник ТОВ «Українські геоінформаційні системи» дообладнав цю унікальну систему, й на інших транспортних засобах які обслуговують Стрийську ОТГ.

«Приємно, що завдяки прогресивній, молодій та фаховій команді розробників, маємо на Стрийщині один із яскравих прикладів діючих е-сервісів в Україні. Впевнений, що така співпраця стане корисною й для інших громад, а ми – радо готові поділитися цим досвідом», – зауважив Олег Канівець.

Унікальний комплекс системи оплати проїзду на Стрийщині працює одночасно як із тарифними сітками, так і з багатьма ОТГ та адміністраціями різного рівня. Таким чином, окрім обліку пільгових поїздок та різноманітних форм оплати проїзду, цей комплекс може керувати автобусами на маршруті, повідомляючи водію у режимі онлайн про випередження чи відставання від графіку та іншу необхідну в роботі інформацію. Також, варто підкреслити, що ця система «Е-квитка» є повністю українською розробкою, а її унікальність значно випереджає час, навіть, серед європейських інтеграторів AFC систем.

«Співпраця щодо впровадження е-квитка у Стрийській міській територіальній громаді не була б такою дієвою, якби не бажання змін в громаді. Це цікавий досвід для нас, адже нова система оплати проїзду покращила якість надання транспортних послуг не лише для майже 100 тис. стриян, а й для мешканців інших громад, які використовують цю систему. Час інтеграції нашого рішення, при бажанні та допомозі органів місцевого самоврядування, становить 8-12 місяців. Тобто в цілому, за один календарний рік, можливо впровадити електронний квиток у будь-якій територіальній громаді», – підкреслив розробник.

На Стрийщині також створено умови для пільгових категорій громадян. Зокрема, з 1 липня 2022 року, безкоштовний проїзд пільговиків у громадському транспорті став можливим лише за наявності персоналізованих соціальних карток «Socium», завчасно виданих у ЦНАПах. Для інших категорій населення оплата проїзду за допомогою транспортної картки або телефону стала можливою з кінця серпня цього року, а розрахунок банківською карткою стане доступним у наступному році. Інтеграція системи «Е-квиток» проводилася одночасно з друком і видачею соціальних карток, що значно прискорило ввесь процес.

Нагадаємо, що ініціатива впровадження е-квитка реалізована Стрийською територіальною громадою спільно з ТОВ «Українські геоінформаційні системи» та перевізником Стрийським АТП. Долучайтеся до єдиного українського електронного квитка!

Прес-служба

ТОВ «Українські геоінформаційні системи»

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа