Після саміту 1 лютого: ЄС готує жорсткі заходи проти Угорщини через Україну

ecounsil-ua

Євросоюз планує розглянути жорсткі заходи проти Угорщини за блокування допомоги Україні. Це станеться, якщо угорський премʼєр Віктор Орбан стане на заваді погодженню пакета допомоги Україні на суму 50 мільярдів євро на спеціальному саміті ЄС 1 лютого, пише видання Bloomberg, з посиланням на джерела.

“У понеділок Угорщина виступила проти пропозиції ЄС щодо створення нового фонду, який покликаний забезпечити більш надійний спосіб доставлення критично важливої військової допомоги Україні. Пропозиція з’явилася після того, як в середині грудня Орбан торпедував рішення про чотирирічний фінансовий пакет для України”, – пише видання.

Члени ЄС готові ухвалити пакет допомоги Україні на саміті в Брюсселі 1 лютого, навіть попри заперечення Угорщини, кажуть джерела.

“Якщо Орбан продовжить блокувати пакет підтримки, буде рішення решти 26 країн ЄС ухвалити його, і підготовка до такого сценарію вже йде повним ходом, додають європейські посадовці”, – пишуть журналісти.

Також існує можливість, що решта європейських країн надаватимуть Україні допомогу поза бюджетним процесом ЄС. Якщо Угорщина стане на заваді рішення, Євросоюз може запустити наступний етап штрафних заходів проти Угорщини – зокрема, позбавити її права голосу як країни-члена.

Bloomberg пише, що такий розвиток подій може призвести до ширшої конфронтації, адже прем’єр Словаччини Роберт Фіцо попередив, що захищатиме Угорщину від втрати права голосу в ЄС.

Раніше Угорщина заявила, що не підтримує перегляд нинішнього механізму фінансування через Європейський фонд миру – процес, коли держави-члени отримують компенсацію за зброю, яку вони направляють Україні. Це питання міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто обговорить з українським колегою Дмитром Кулебою 29 січня.

Нагадаємо, 12 січня європарламентарі зібрали необхідну кількість підписів під петицією щодо позбавлення прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана права голосу в Раді Євросоюзу, повідомив ініціатор звернення, депутат Європарламенту від Фінляндії Петрі Сарвамаа.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа