Підсумки “Рамштайну”: допомога від Канади та Німеччини

ramstein24

Україна отримає від Канади 10 багатофункціональних надувних суден виробництва Zodiac Hurricane Technologies вартістю 15 мільйонів доларів, повідомили міністерство оборони Канади після завершення 18-ї зустрічі у форматі “Рамштайн” 23 січня.

“Ці багатомоторні надувні човни з жорстким корпусом допомагатимуть Україні в різноманітних морських операціях, включаючи пошук і порятунок, транспортування військ і вантажів, спостереження та розвідку”, – написали в міністерстві.

Українські захисники отримають допомогу до кінця весни. Канада також проведе навчання з використання човнів. Крім того, Оттава виділить для України цивільний персонал, інструкторів та навчальні літаки для тренування українських пілотів.

“Ця підтримка оцінюється приблизно у 15 млн канадських доларів (близько 11,5 млн доларів). Навчання розпочнеться у лютому 2024-го й триватиме до 2025-го”, – написали в міністерстві.

ЗСУ також отримають шість багатоцільових гелікоптерів Sea King Mk41, необхідне оснащення і запасні частини до них від Німеччини. Відповідне рішення ухвалив уряд ФРН, повідомили після закінчення засідання Контактної групи з питань оборони України.

Українські військові пройдуть курс навчання для використання льотної техніки. “[Sea King Mk41 – це] перевірений і надійний гелікоптер, який надасть допомогу українцям у багатьох галузях: від розвідки над Чорним морем до транспортування військових”, – заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

“Це перша поставка такого роду з Німеччини”, – наголосив міністр.

Також на “Рамштайні” Україна почула зобов’язання щодо надання далекобійної зброї, заявив представник українського міноборони Ілларіон Павлюк. ЗСУ отримають від партнерів озброєння для ефективного ураження ворога як на лінії зіткнення, так і в тилу.

“Є цілковите розуміння партнерів, що нам ця зброя потрібна і зобов’язання працювати над тим, аби надавати Україні більше зброї для подібних ударів”, – наголосив Павлюк.

Джерело

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа