Підсанкційна російська Gavary Group продовжує працювати в Латвії

GavaryGroupРосійська компанія Gavary Group, яка працює на російський оборонний сектор та входить до ТОП-10 постачальників полімерної продукції в рф, продовжує успішно працювати на ринку ЄС, зокрема в Латвії. Про це в своєму нещодавньому сюжеті розповіли журналісти латвійського медіа Latvijas Radio.

Компанія Gavary Group виробляє широкий спектр продукції з полімерів та постачає її низці клієнтів на росії. До початку повномасштабного вторгнення в перелік клієнтів компанії входила російська залізниця та московський метрополітен. Після 24 лютого 2022 року компанія працює на російський оборонний сектор: зокрема, постачає свою продукцію підсанкційному збройному концерну «Калашніков» та солдатам російської армії. У Латвії Gavary Group володіє підставною компанією Softteh LLC, що є основним хабом російського холдингу в Європі.

Очільниця напряму мінімізації корупційних ризиків у санкційній політиці НАЗК Агія Загребельська в ефірі латвійського радіо прокоментувала 18 травня 2023 року роботу держоргану над кейсом Gavary Group.

За її словами, надзвичайно важливо висвітлювати такі випадки, як з Gavary Group, та виключати ці компанії з кола постачальників окупаційної армії, і санкції є ефективним інструментом для досягнення цієї мети.

Кожна така компанія, як Gavary, яка постачає свою продукцію російському військовому комплексу, затягує війну. Вона робить її дорожчою не лише для українського народу з точки зору (збільшення) жертв серед населення, економічної та екологічної шкоди, а й для європейських платників податків, тому що постачання російським військовим чи то готової продукції, чи сировини, потребує дій у відповідь, тобто більше зброї, більше оборонного обладнання (для України),” – розповідає представниця НАЗК.

На момент запису вищезгаданого сюжету Gavary Group ще перебувала в переліку санкційних цілей НАЗК (вперше про це держорган повідомляв 16 березня 2023 року).

Однак станом на 23 травня 2023 року російський холдинг Gavary Group перебуває під українськими санкціями: 14 дочірніх підприємств холдингу та його керівники потрапили до санкційного пакету, введеного в дію Президентом України Володимиром Зеленським 12 травня 2023 року.

Наразі НАЗК проводить активну комунікацію з урядом Латвії щодо реакції відповідних органів влади на діяльність латвійської дочірньої компанії Gavary Group.

Нагадаємо, що роль НАЗК у санкційній політиці визначена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Стенфордською міжнародною робочою групою з російських санкцій.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа