Петля затягується тугіше

rubl-200doll

Путін підписав економічний указ, який переводить на рейки військового комунізму частину економіки Росії. Чим для нас це добре і чим погано? Спочатку про зміст. Отже:

1. Введенні на шість місяців вимоги щодо обов’язкового повернення та продажу на російському ринку валютної виручки окремими експортерами.

2. Обсяги та терміни продажу валюти будуть встановлені окремим розпорядженням уряду у найближчий термін.

3. Вводиться обов’язок для окремих компаній за поданням в Банку Росії та Росфінмоніторингу індикативні плани-графіки з купівлі та продажу іноземної валюти на внутрішньому ринку.

4. В окремих компаніях будуть введені уповноважені представники Росфінмоніторингу (фактично урядові уповноважені), до завдань яких входить моніторинг та забезпечення дотримання правил нового валютного регулювання.

5. Визначено конкретний перелік експортерів, щодо яких запроваджено перелічені заходи, із 43 груп компаній, що належать до галузей паливно-енергетичного комплексу, чорної та кольорової металургії, хімічної та лісової промисловості, зернового господарства.

Чому це погано для нас? Російська мілітаристична кліка отримає ще більше грошей для війни в Україні. Тепер не тільки з громадян, але й з реального сектору економіки.

Чому це добре для нас? Крупний російський бізнес втратить обігові кошти, можливість інвестицій, працівники втратять у заробітній платні. Постраждає загальний економічний клімат. Посилиться відтік капіталу. Відновляться сірі схеми приховування валютної виручки.

Висновки:

1. Санкції працюють і російська економіка страждає.

2. Грошей на війну не вистачає.

3. Російський бізнес не хоче віддавати гроші на війну і у нього їх почнуть відбирати. Це загострить відносини в середовищі політично-економічної еліти. І, зрештою, вплине на здатність ворогів вести війну.

4. Зрештою, більшість компаній, на які спрямовані заходи експропріації, є не в Москві. Більшість з них сировинно орієнтовані, а отже це пряма викачка ресурсів з територій, які є Батьківщиною поневолених Росією народів. Рано чи пізно вони зрозуміють, що Москва не зупиниться. І тоді гасло українських націоналістів «Геть від Москви!» стане для них практичним дороговказом, який призведе до руйнування російської Імперії Зла.

Олег Медуниця Голова ОУН (б)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа