Падіння рубля триває: Центробанк Росії зібрався на екстрене засідання

dollar-for200rubl

У відповідь на стрімке падіння російського рубля, Центробанк Росії підвищить ключову ставку з 8,5% до 12% річних. Йдеться про облікову ставку – вартість, за якою фінансовий регулятор видає гроші звичайним комерційним банкам, чим впливає на ділову активність та швидкість зростання цін. Рішення ухвалили на екстреному засіданні.

У серпні цього року російський рубль увійшов до трійки найслабших валют світу. За сім місяців 2023 року рубль втратив відносно долара 57%. Росіяни нині намагаються обмежити ризики для цінової стабільності.

“Інфляційний тиск продовжує посилюватися. За оцінкою на 7 серпня, показник річної інфляції збільшився до 4,4%. При цьому поточні темпи приросту цін продовжують прискорюватися. У середньому за останні три місяці поточне зростання з поправкою на сезонність становило 7,6% у перерахунку на рік. Такий самий показник базової інфляції збільшився до 7,1%”, – повідомили в російському банку.

Основне джерело ослаблення рубля і прискорення інфляції – м’яка грошово-кредитна політика, переконаний помічник президента Росії Максим Орєшкін.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа