Олігархічний бізнес: ВАКС заочно заарештував спільника Коломойського Михайла Кіпермана

МихайлоКіперман

Суддя Вищого антикорупційного суду обрав запобіжний захід організатору злочинної схеми по заволодінню електричною енергією ПрАТ «НЕК «Укренерго» та легалізації отриманих від її продажу коштів – у вигляді тримання під вартою. За даними ExPro, йдеться про Михайла Кіпермана, бізнес-партнера Ігоря Коломойського.

Про це повідомляють у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

«24 січня 2024 року слідчий суддя ВАКС за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, обрав запобіжний захід організатору злочинної схеми по заволодінню електричною енергією ПрАТ «НЕК «Укренерго» та легалізації отриманих від її продажу коштів. Суд задовольнив клопотання та обрав указаному підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після затримання підозрюваного та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося раніше в ExPro, Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили на ринку електроенергії оборудку за участі «Юнайтед Енерджі», за якою державне ПрАТ «НЕК «Укренерго» отримало 716 млн грн збитків.

«НАБУ і САП викрили схему заволодіння електричною енергією ПрАТ «НЕК «Укренерго» та легалізації отриманих від її продажу коштів. Сума збитків становить понад 716 млн грн. Про підозру повідомили особі, яка організувала оборудку, експосадовцю товариства, голові правління банку та директору приватної компанії», – повідомили у НАБУ 11 січня.

Раніше, Служба безпеки України викрила ще одну масштабну схему привласнення грошей екстопменеджментом Укртатнафта. До організації оборудки причетний колишній член наглядової ради компанії та бізнес-партнер Ігоря Коломойського Михайло Кіперман.

Джерело: expro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа