Німці виграли багатомільярдний арбітраж в «Газпрому»

Франкфурт, 12 червня (Reuters) – Німецька комунальна компанія Uniper виграла багатомільярдний арбітраж проти колишнього давнього постачальника «Газпрому» (GAZP.MM), як вона заявила в середу, що дозволило їй розірвати неактивні контракти на постачання газу та потенційно створило прецедент. для подібних випадків.

Рішення знаменує знаменну перемогу для Uniper, яку уряд Німеччини мав рятувати у 2022 році після того, як «Газпром» спочатку скоротив, а потім призупинив поставки, змусивши групу купувати замінні обсяги за захмарними цінами на спотовому ринку.

Він також розриває останні зв’язки, що залишилися в рамках десятирічного енергетичного партнерства між Берліном і Москвою, яке раптово припинилося після нападу Росії на Україну в 2022 році.

У Uniper заявили, що рішення арбітражного суду в Стокгольмі від 7 червня, яке є частиною процесу, розпочатого компанією наприкінці 2022 року, дозволило їй розірвати існуючі контракти на постачання газу, які юридично все ще діють, хоча газ не надходить.

Трибунал також присудив фірмі понад 13 мільярдів євро (14 мільярдів доларів) компенсації за обсяги газу, які не постачав «Газпром» із середини 2022 року, коли російська державна група вперше скоротила обумовлені контрактом поставки.

Минулого місяця джерела повідомили Reuters, що арбітражний суд може дозволити Uniper припинити дію неактивних російських газових контрактів на 250 терават годин, деякі з яких діють до середини наступного десятиліття.

Скасування цих заходів усуне серйозний ризик перед запланованим поверненням Uniper на фондову біржу наступного року, повідомили тоді джерела.

«Це рішення забезпечує юридичну ясність для Uniper. Маючи право розірвання, яке ми отримали в рішенні арбітражу, ми припиняємо контракти з «Газпром експортом», — заявив генеральний директор Uniper Майкл Льюїс у заяві.

Газпром не відразу відповів на запит про коментар.

Якщо якісь гроші надходитимуть, вони підуть уряду Німеччини, якому належить понад 99% Uniper. Міністерство фінансів Німеччини, яке контролює державну частку в Uniper, не було доступним для коментарів.

Розірвання контрактів усуває останній ризик, з яким зіткнувся Uniper у зв’язку зі своїм впливом на Росію після того, як група списала своє фінансування в газопроводі Nord Stream 2, а також участь у своїй російській дочірній компанії Unipro (UPRO.MM).

Репортаж Крістофа Штайца; Додаткові репортажі Андрія Сичова та Ріхама Алкосаа; Редагування: Матіас Вільямс і Ян Гарві

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа