НЕК «Укренерго» стає членом європейського обʼєднання ENTSO-E

ENTSO-E

Український оператор системи передачі «Укренерго» стає членом Європейської мережі операторів систем передач електроенергії (ENTSO-E). Про це 14 грудня повідомляють в ENTSO-E.

«Європейська мережа операторів систем передачі електроенергії (ENTSO-E) рада повідомити, що Укренерго, оператор системи передачі в Україні, стане 40-м членом асоціації з 1 січня 2024 року, після схвалення Асамблеєю ENTSO-E сьогодні. Укренерго вже є членом-спостерігачем асоціації з квітня 2022 року», – йдеться в повідомленні європейських колег.

Як зазначено у повідомленні, ENTSO-E та «Укренерго» працювали разом з 2017 року для досягнення такої інтеграції. Помітна віха була досягнута 16 березня 2022 року з аварійною синхронізацією України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи. З тих пір «Укренерго» постійно демонструє свою здатність експлуатувати та підтримувати стабільність системи передачі електроенергії України в складних умовах. У листопаді 2023 року ENTSO-E оголосила про успішне завершення проекту синхронізації з Україною після виконання «Укренерго» ключових технічних вимог, необхідних для забезпечення постійного з’єднання між енергосистемами континентальної Європи та України.

«Від імені Генеральної асамблеї ENTSO-E я хотів би привітати «Укренерго» з приєднанням до ENTSO-E як члена. Це досягнення означає кінець однієї подорожі та початок іншої. Перша подорож ознаменувалася аварійною синхронізацією 16 березня 2022 року, підписанням Угоди про членство в спостерігачах у квітні 2022 року та завершенням проекту синхронізації 28 листопада 2023 року. Зараз ми починаємо нову подорож, де «Укренерго» займає повноцінне місце серед європейських TSO. Разом ми будемо сильнішими в просуванні та просуванні стійкої та інтегрованої європейської електромережі», – прокоментував Збинек Болдіш, президент ENTSO-E.

«Підключення української енергосистеми до мережі континентальної Європи, а тепер і отримання Укренерго статусу члена ENTSO-E, є ще однією важливою віхою для України на шляху до євроінтеграції. Це важливий та історичний крок, який значною мірою сприятиме підвищенню енергетичної безпеки, стійкості нашої енергосистеми, а також стабільності електропостачання. Ми вдячні нашим європейським партнерам за довіру та можливість налагодити повномасштабну та всебічну співпрацю в рамках ENTSO-E», – вказує голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький.

members-2023

Джерело: expro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа