На Хмельницькій АЕС готуються до зведення ще двох енергоблоків, вже за американською технологією

На Хмельницькій АЕС розпочато підготовку до зведення двох енергоблоків (5 та 6) за сучасною американською технологією АР 1000 Westinghouse. Про це повідомляють в «Енергоатомі».

У присутності міністра енергетики України Германа Галущенка, Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні Бріджит Брінк, голови правління АТ «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна та виконавчого директора Westinghouse Electric Company Патріка Фрагмана було закладено перший куб бетону блока №5 Хмельницької АЕС.

П’ятий блок на Хмельницькій атомній електростанції стане першим в Україні, зведеним за американською технологією АР1000.

«Особлива риса американської технології АР1000 – можливість маневрування блоків. Сьогодні ворог б’є і знищує саме балансуючі потужності української енергетики, тому побудова блоків з можливістю маневрування дуже важлива для нас. І це наша відповідь терористам, вони ніколи не позбавлять нас світла, а нові технології дадуть нам змогу вистояти. Це великий геополітичний проєкт спільного інтересу України і США. Технології, які ми будемо разом будувати і розвивати, витіснять росіян з європейського ринку атомної енергетики», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Президент та виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман розповів про переваги реакторів АР1000.

«Цим заходом ми відкриваємо новий етап, нову віху в співпраці Westinghouse та Енергоатома. Україна отримає енергію, яка є чистою, доступною за ціною і з використанням економічно доцільних технологій. Цей проєкт також створить багато робочих місць під час будівництва, експлуатації, ремонтів та технічного обслуговування. Є й інша сторона медалі – національна безпека залежить від енергетичної. Наразі всі українські енергоблоки позбулися залежності від рф і можуть працювати на американському паливі», – зауважив Патрік Фрагман.

Джерело: expro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа