Латвія передає 2 мільйони євро для відновлення Чернігівщини

undp

Чернігів, Україна, 7 вересня 2023 – Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) сьогодні оголосила про старт проєкту «Латвія для Чернігова: Відновлення соціальної інфраструктури» за фінансування Латвійської Республіки зі щедрим внеском 2 мільйони євро. Ця своєчасна ініціатива має на меті задовольнити потреби у відновленні Чернігівщини, однієї з найбільш пошкоджених від російського військового вторгнення областей.

Згідно з оцінками збитків, які підрахувала ПРООН, використовуючи кадри з дронів та супутникові знімки 44 населених пунктів Чернігівщини, вдалось визначити, що майже 10 відсотків інфраструктури області було пошкоджено або повністю зруйновано внаслідок російського вторгнення. Ці дані включають понад 300 об’єктів соціальної інфраструктури, як от лікарні, школи, об’єкти соцзахисту, культури та спорту.

Кошти використають на відновлення щонайменше 5 головних освітніх та медичних інфраструктурних об’єктів. Упродовж усього процесу реконструкції передбачені консультації з місцевими громадами для визначення потреб та врахування пропозицій. Проєкт втілюватимуть за принципом «Build Back Better» (відбудувати краще, аніж було), аби відновлення відповідало усім стандартам безпеки та доступності.

Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява заявив, що Україна та Латвіа стоять плечем до плеча в цих непростих умовах. «Наш внесок свідчить про непохитну відданість підтримці українського народу та допомозі з відновленням критичної інфраструктури, – зазначив він. Об’єднаними зусиллями ПРООН, Латвійської Республіки і органів місцевого самоврядування цей проєкт обіцяє відіграти провідну роль у відбудові та активізації регіону, забезпечуючи стабільність через солідарність з громадами Чернігівської області».

Заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Анна Юрченко зазначила, що щедрий внесок Латвії підкреслює той факт, що відновлення України є не лише національним прагненням, «але й свідченням солідарності та спільного бачення об’єднаної Європи, до якої входить і Україна», додавши, що «ці акти солідарності принесуть взаємну вигоду всім європейцям на довгі роки».

Заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс зауважив: фінансова підтримка Латвії, а також партнерство з Мінвідновлення України та Чернігівщиною допоможуть відновити освітні та медичні сектори – важливу інфраструктуру для тих, хто планує повернутись додому. Він додав: «Завдяки внеску Латвії ми можемо оперативно вирішувати критичні потреби Чернігівщини. Разом ми подбаємо про те, щоб місцеві громади відновили доступ до життєво важливих послуг, що сприятиме відновленню соціальної інфраструктури та зміцненню стійкості регіону».

Голова Чернігівської ОВА В‘ячеслав Чаус зазначив, що проєкт символізує надію та солідарність. «Ми надзвичайно вдячні Латвії та ПРООН в Україні за визначення нагальних потреб нашого регіону, а також за суттєвий внесок в наше відновлення, сказав він. Ця ініціатива стане каталізатором більш масштабної відбудови області, сприятиме економічному пожвавленню, зміцненню місцевих соціальних структур. Підтримка принесе користь місцевим громадам, оскільки відновить соціальну інфраструктуру та поверне доступ до основних послуг у сферах освіти та охорони здоров’я».

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій ПРООН в Україні

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа