Корупція в оборонці. Зробили вигляд, що купують устаткування для серійного виробництва 152/155-мм снарядів

Корупція в оборонці. Справу про розтрату 225 млн грн при закупівлі устаткування для серійного виробництва 152/155-мм снарядів скеровано до суду⚖️

Від 7 до 12 років позбавлення волі загрожує учасникам схеми розкрадання коштів на одному з найбільших підприємств оборонної галузі – ДАХК «Артем» (державна акціонерна холдингова компанія «Артем»).

У 2017 році фізична особа, організатор схеми, вирішила заволодіти коштами, виділеними на закупівлю заводом «Артем» устаткування для серійного виробництва корпусів 152/155-мм снарядів. З цією метою вступила у змову з низкою посадовців, зокрема із заступником міністра, які забезпечили укладання контракту з компанією з ознаками фіктивності, зареєстрованою організатором схеми в США за видом діяльності «вантажні перевезення». Цей факт учасники схеми приховали, натомість створивши компанії образ сертифікованого постачальника оборонної продукції для Міноборони США.

ДАХК «Артем» сплатила «постачальнику» 8,3 млн дол. США (50% від вартості укладеного контракту), а вже наступного дня ці кошти перерахували іншій фірмі.

Устаткування завод так і не отримав, а виробництво важливої оборонної продукції було зірвано.

Серед обвинувачених*:
– заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України;
– директор Департаменту зовнішньоекономічної діяльності та маркетингу ДАХК «Артем»;
– директор ДП «Український науково-технічний і впроваджувальний центр комплексного захисту інформації» (ДП «Безпека»);
– фізична особа-іноземець, організатор схеми.

*посади на момент вчинення злочину

Отримано з підписки НАБУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа