Короткий огляд економічної ситуації в Московії

russianDRON

1. 26-27 лютого ЦБ РФ непублічно заборонив продаж цінних паперів, випущених у РФ нерезидентами. Це спрямовано на те, щоб уповільнити відтік капіталу з РФ.
2. Російським урядом готується тимчасове обмеження на вихід іноземного бізнесу з російських активів, через втечу інвесторів і токсичність РФ. Фактично, планується прихована націоналізація.
3. введено обов’язковий продаж 80% експортної виручки. Держава зобов’язала продавати виторг, який зайшов із 1 січня 2022 року. Тобто, після замороження половини ЗВР на Заході – валюти Кремлю критично не вистачає.
4. 28 лютого ЦБ РФ підняв облікову ставку до 20%.
5. Готівковий долар у Москві коливався (продаж) від 103 до 200 рублів за долар. Причому, навіть за 200 рублів в наявності його майже немає.
Курс російського рубля продовжив падіння до долара та євро на денних торгах Московської біржі на фоні повідомлення від міністра оборони РФ Сергія Шойгу, що Росія продовжуватиме “спецоперацію” на території України “аж до досягнення поставленої мети”.
В Москві та інших російських містах ажіотажне зняття готівки у банкоматах.
Після блокування міжнародних резервів центральний банк Росії зупинив продаж валюти для гасіння паніки серед бізнесу та населення. Саме тому продавати валюту для гасіння паніки Путін зобов’язав експортерів – вони повинні продавати 80% валютної виручки.
6. Торги на фондовому ринку 28 -1 лютого не відкривались. Дані з торгів депозитарними розписками на акції російських емітентів у Лондоні показали, що обвал паперів за окремими емітентами до 80% можливий. Зокрема, акції Сбєрбанку впали на торгах на 77%, трохи відігравши до кінця сесії. Ключовий банк РФ перебуває на межі банкрутства.
Вартість компаній:
1 лютого 2022
Газпром: $102 млрд
Сбербанк: $75 млрд
Роснефть: $63 млрд
1 березня 2022
Газпром: $36 млрд
Роснефть: $31 млрд
Сбербанк: $7 млрд
7. Ряд зарубіжних компаній оголосив про припинення спільного бізнесу РФ. Ряд менеджерів нерезидентів оголосили про звільнення з посад членів ради директорів. Із РФ вирішили піти: British Petroleum, ExxonMobil, Shell, Boeing, банк HSBC, лізингова компанія AerCap, TotalEnergies та Engie.
Французька нафтова компанія Total оголосила, що не інвестуватиме в нові проекти в Росії.
8. Найбільша мрія Путіна – Компанія Nord Stream 2 AG – фактично банкрут і звільнила вже 140 співробітників.
9. Нью-Йоркська біржа і Nasdaq призупинили торги акціями Яндекс, Ozon та ще багатьох інших російських компаній.
10. Російську нафту бояться купувати. Нафта продається з труднощами та суттєвими дисконтами.
Вже минулого тижня дисконт на Urals у Європі досяг історичного максимуму ($11,6 за барель, більше 10%) до Brent, а цього тижня має стати ще вищим. За інформацією Reuters, “Сургутнефтогаз” не отримав заявок на дві танкерні партії Urals по 100 тисяч тонн з балтійських Усть-Луги та Приморська з відвантаженням у березні. Прем’єр-міністр Канади Трюдо оголосив, що його країна повністю припинить імпорт російської сирої нафти.
Танкери під російську нафту стають окремою проблемою через санкційні ризики судновласники підвищують вартість оренди в рази або взагалі відмовляються ризикувати судами та спрямовувати їх до російських портів. Свій внесок роблять страховики, що різко підняли премії на російському напрямку.
Подібних проблем поки що не відчули російські експортери вугілля та металів, яким теж належить продавати за рублі 80% валютної виручки.
Один з найбільших перевізників Maersk більше не приймає нових російських замовлень на контейнерні перевезення.
ЄС оголосив, що відмовляється від російського газу.
11. Користувачі міжнародної платіжної системи PayPal не можуть зв’язати рахунки з картками російських банків. Всі фізичні особи мають серйозні проблеми з безготівковими розрахунками, особливо подорожуючі.
Платіжні системи Visa та Mastercard відключили підсанкційні російські банки від своїх систем. Їхні карти перестали працювати за кордоном.
12. Європейський банк реконструкції та розвитку вирішив безстроково зупинити фінансування проєктів у РФ та Білорусі.
14. Економічно-фінансовий блок Уряду РФ не здатний впоратися з існуючими викликами. Держдума і Рада Федерації планують одночасне засідання щоб ухвалити за прискореною процедурою федеральні закони щодо протидії санкційного тиску на Росію, але цим вони лише більше поглиблять кризу.
15. Путін почав спалювати свої фінансову подушку. Кремль вирішив підтримати російські компанії та витратити 1 трлн рублів з Фонду національного добробуту на покупку акцій російських компаній. Фонд національного добробуту створювався для фінансування пенсій росіян, він наповнюється за рахунок доходів від продажу нафти та газу. Але насправді цей Фонд – це джерело фінансування проектів Путіна.
16. ApplePay, Netflix та Spotify закриваються для Росії. Росіяни не можуть оплатити підписку на сервіси Netflix та Spotify. Окрім того нові клієнти не можуть зареєструвати аккаунт.
17. Завод Hyundai у Санкт-Петербурзі, BMW у Калінінграді, Ford зупинили роботу.
Відновлення виробництва під великим питанням.
18. За п’ять днів війни рф проти незалежної України найбільші російські компанії втратили $400 млрд капіталізації, втому числі $100 млрд за вчорашній день
19. Після введених санкцій та обмежень на польоти, цивільна авіація РФ фактично припинила свою роботу.
Росії до повного колапсу залишився лише один крок

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа