Колекція односолодового віскі: як вибрати та купити найкращу пляшку

Розмаїття віскі на ринку вражає. Наприклад, лише в Шотландії функціонує понад 120 заводів, які розташовані в п’яти ключових регіонах. Місце виготовлення безпосередньо впливає на смак й аромат напою. Якісні односолодові спирти також можна знайти у виробників з Ірландії, Японії, Канади, США — просто перейдіть за посиланням: https://goodwine.com.ua/ua/viski/tipy/singlemalt.html, щоб замовити пляшку. Водночас кожен напій виготовляють за стандартною технологією, яка об’єднує ключові етапи:

  • приготування солоду;
  • затирання;
  • ферментацію;
  • дистиляцію;
  • витримку.

Як створити власну колекцію віскі Single Malt

Зважаючи на сотні доступних позицій, «налаштуйте» свої вподобання. Якщо до вподоби односолодове віскі Glenfiddich, також зверніть увагу на продукцію The Macallan, Talisker, Laphroaig. Довіряйте відомим винокурням, однак не нехтуйте можливістю замовити пляшку міцного алкоголю з лімітованої колекції незалежного виробника. Йдеться про торговельні марки, які випускають свою продукцію на потужностях конкурентних виробників, а не на власних заводах. Хороший приклад — Gordon & MacPhail. Бренд відомий унікальною колекцією односолодового скотчу, яка зберігається на підземних складах.

Чи варто зважати на цінник

Коли йдеться про колекціонування віскі, «старе» — не завжди синонімом «хорошого». Водночас вік завжди впливає на ціну. Наприклад, та ж компанія Gordon & MacPhail пропонує односолодові дистиляти, витримка яких становить менше ніж 10 років.

Важливо почати колекціонування в межах своїх можливостей. Пам’ятайте, що цінність полягає не тільки в імовірному майбутньому прибутку, а й у задоволенні та знаннях, які отримує колекціонер.

Як відшукати скарб: про цінність віскі Single Malt

Коли збираєтеся оновити колекцію, зважайте на:

  1. Кількість випущених пляшок. Вибирайте односолодове віскі з обмежених серій. Найкраще, коли номер конкретної пляшки зазначено не на ній самій, а на фірмовій бирці, що кріпиться до корка.
  2. Етикетку. Вчіться інтерпретувати інформацію від виробника. Наприклад, на етикетці нерідко зазначають номер бочки, а також назву винокурні, об’єм пляшки та вміст алкоголю.

Щойно знайшли варіант до вподоби, розумно купити дві пляшки: одну для інвестиції, а іншу — для дегустації. Пам’ятайте: що більше елітного односолодового віскі п’єте, то ціннішими стають пляшки, які залишилися в колекції. Наприклад, коли випустили перший розлив односолодового віскі Sotheby’s, то 24-річний Bunnahabhain продавали на аукціоні парами. Серія складалася всього з 12 пляшок.

Де зберігати колекцію односолодового віскі

Пляшки краще зберігати у вертикальному положенні, щоб запобігти висиханню пробки та окисленню напою. Тримайте колекцію далі від сонця та інших джерел тепла, оскільки вони призводять до передчасного старіння віскі. Найкращий варіант — прохолодне темне місце з постійною температурою. Намагайтеся вибрати приміщення зі стабільними показниками вологості.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа