Хлоргексидин – засіб, який потрібен і в аптечці, і в косметичці

Антисептичні засоби – це основа будь-якої аптечки тому, що вони використовуються найчастіше при подряпинах, різноманітних ранах, медичних маніпуляціях. Одним з найпопулярніших антисептиків є Хлоргексидин, що застосувується в медичній практиці вже більше 60-ти років. А крім аптечки варто мати його і в косметичці.

Loreal-Paris-BMAG-Article-13-Skin-Care-Rules-for-Oily-Skin-D

Хлоргексидин для шкіри

Цей засіб є досить делікатним для шкіри і слизових оболонок, і тому широко використовується в хірургії, гінекології та урології, стоматології та інших сферах медицини. Ним дезінфікують поверхні шкіри перед медичними маніпуляціями, промивають рани та опіки, використовують для попередження ураження бактеріальними інфекціями, обробляють післяопераційні та посттравматичні рани.

При цьому, засобу є місце і в косметології. Тут його можна використовувати в таких випадках:

  • для дезінфекції та догляду після пірсингу вух чи інших частин тіла на етапі заживання;
  • при пошкодженнях шкіри в процесі обрізного манікюру чи педикюру;
  • точково чи локально для очищення в місцях скупчення вугрів, чорних точок, запалень, вугрового висипу.

В цих випадках Хлоргексидин зменшить запалення та інтоксикацію, допоможе уникнути вторинних бактеріальних інфекцій, очистить шкіру від токсинів.

Як не треба використовувати Хлоргексидин: застереження

Як і будь-який інший медичний засіб, цей препарат має протипоказання та особливості застосування. Не варто використовувати його в якості тоніку для щоденного догляду навіть для жирної шкіри. Функція засобу – знищувати бактерії, і він з нею справляється. Однак, на нашій шкірі живуть не лише хвороботворні, а й корисні бактерії, що створюють захисний бар’єр для різноманітних інфекцій та впливу зовнішнього середовища. Їх знищення призведе до пересихання та вразливості шкіри, втрати нею своїх захисних можливостей. Наслідком можуть стати висипання чи запальні процеси. Цей антисептик – екстрена допомога, а не щоденний догляд.

Хлоргексидин та інтимна гігієна: що потрібно знати

Незважаючи на ефективність засобу, зустрітись з неправильним його використанням можна і в сфері інтимної гігієни. Варто пам’ятати, що засіб не підходить в якості щоденного догляду. Однак для дезінфекції менструальних чаш, допомоги при  пошкодженні шкіри під час бриття та депіляції, лікування різноманітних гінекологічних хвороб в комплексі засіб активно рекомендується і використовується за умови відсутності індивідуальної непереносимості.

Також цей антисептик можна використати для дезінфекції після незахищеного статевого акту. Він не врятує від СНІДу, однак може попередити бактеріальні інфекції що передаються статевим шляхом, а також допомогти при боротьби з з хворобами, викликаними грибками.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа