Кабмін доручив «Нафтогазу» закачати в ПСГ до початку опалювального сезону 19 млрд куб м газу

gaz3

Кабінет міністрів України (Кабмін) на засіданні 7 червня 2022р доручив НАК «Нафтогаз України» забезпечити запаси природного газу в українських ПСГ на рівні не менше 19 млрд куб м. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За словами Шмигаля, станом на 1 червня в українських ПСГ зберігається понад 10 млрд куб м природного газу і закачування продовжується. За розрахунками ExPro, закачування газу становить близько 33-37 млн куб м на добу.

Також Шмигаль повідомив про попередні оцінки видобутку та споживання газу в Україні за підсумками 2022р. «Уряд прораховує одразу декілька сценаріїв розвитку подій для максимальної готовності до зими», – зазначив Шмигаль.

Так, за словами Прем’єра, очікується, що видобуток газу за підсумками року складе 16-19 млрд куб м (минулого року – 19,8 млрд куб м). В той же час, споживання очікується на рівні 21-24 млрд куб м (минулого року – 30 млрд куб м з ВТВ). «Відповідно, частину газу будемо імпортувати. Потужності для цього є, домовленості із нашими сусідами на Заході ми також маємо», – підсумував Шмигаль.

Кабінет Міністрів України створив штаб з підготовки до наступного опалювального сезону 2022-2023рр, його очолив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Джерело: expro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа