IT Generation: Проєкт безоплатного навчання українців ІТ-спеціальностям завершено

undp

Київ, 24 липня 2023 року – Міністерство цифрової трансформації України влітку 2022 року запустило проєкт IT Generation, щоб безкоштовно навчити українців IT-спеціальностям в IT-школах країни. Нині проєкт завершено, допомігши 1 877 студентам успішно опанувати нові ІТ-спеціальності та знайти роботу.

Заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков зазначив, що ІT Generation – один із флагманських проєктів Мінцифри, адже розвиток освіти є дуже важливим для майбутнього економічного та технологічного зростання країни. «IT Generation – це лише початок. Ми і надалі допомагатимемо талановитим українцям будувати успішний кар’єрний шлях в перспективній технологічній галузі», – сказав він.

Заступник Постійного представника Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні Христофорос Політіс підкреслив, що організація віддана роботі над підтримкою засобів до існування та працевлаштування українців – усе це є пріоритетними питаннями для Уряду.

«Наша кінцева мета надати можливості та дати людям право власності на своє життя та майбутнє, сказав він. Завдяки нашому стратегічному партнерству зі Швецією та через проєкт IT Generation ми допомогли українцям, які постраждали від війни, отримати нові знання та конкурентоспроможну професію. Це допоможе їм отримати нові джерела існування».

Навчання у межах проєкту тривало з вересня 2022 року до липня 2023 року залежно від школи та конкретного навчального курсу. Так, 378 студентів навчалися за напрямком FrontEnd, QA – 299, UI/UX Design – 231, Python – 214, Project/Product management – 182, Java – 152, JavaScript – 151, HR – 105, Digital Marketing – 88, Business Analysis – 46, BlockChain – 31.

СEO Львівського IT Кластера Степан Веселовський додав, що освіта – один із пріоритетних напрямків роботи компанії. Спільно з ІТ-компаніями та університетами Львівський IT Кластер запустив 19 модернізованих бакалаврських навчальних програм у Львові. Зараз на них навчається понад 4 500 студентів.

«Техсфера є галуззю людського капіталу. Тож розвиток освіти це інвестиція у майбутнє техіндустрії. Ми вдячні партнерам та Міністерству цифрової трансформації за плідну співпрацю та роботу над проєктом IT Generation. Разом ми створили можливість для кожного українця безкоштовно отримати нову перспективну професію та почати успішну кар’єру в IT навіть попри виклики війни та складні часи для українського IT», – сказав він.

Станом на середину липня 147 випускників вже працевлаштуватися в ІТ-сфері. Найчастіше студенти проєкту знаходили роботу за напрямком Project (Product) Management, HR та JavaScript. Найбільше працевлаштованих – серед випускників шкіл – учасниць проєкту GoIT (20,6% від усіх студентів), Source IT (19%) та A-Level (15,7%).

Стипендії для 1 830 студентів забезпечив партнер проєкту Binance Charity. Ще 370 учасників навчались за підтримки шкіл.

Генеральний менеджер Binance в Україні Кирило Хом’яков зазначив, що проєкт ІT Generation став важливою віхою у партнерстві компанії із Міністерством цифрової трансформації. «Ми дуже раді, що він продемонстрував реальну цінність. Проєкт був покликаний підтримати українців, шо втратили роботу через війну, і став ще одним доказом позитивного впливу криптовалют та блокчейну на трансформацію нашого суспільства», – сказав він.

Усього в проєкті взяли участь 2 200 студентів. Вони пройшли відбір з понад 200 000 заявок, які українці подали до ІТ-шкіл за два тижні після оголошення старту набору на проєкт минулого року.

Міністерство цифрової трансформації України запустило проєкт IT Generation наприкінці червня 2022 року в партнерстві з компанією Binance Charity та Львівським IT Кластером, а також за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні», що впроваджується ПРООН в Україні за підтримки Швеції.

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій ПРООН в Україні

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа