Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 26.11.2023

marx&engels

1. росія більше не входить у топ-50 провідних наукових центрів світу.
– У рейтингу, який враховує кількість публікацій у 82 ключових наукових журналах, москва пропустила вперед більшість європейських столиць, 20 міст Китаю, 14 міст США, університетські центри Австралії (Мельбурн), Канади (Монреаль) та Південної Кореї (Сеул).
– За останні два десятиліття кількість дослідників у росії скоротилася на 25% і на початок 2022 року опустилася до мінімуму за всю сучасну історію рф.
2. У рф до новорічних свят яловичина зросте в ціні на 7-10 %.
– Виробництво яловичини — галузь, яка серйозно залежить від імпорту.
– До росії завозиться щонайменше 20 відсотків загального обсягу виробництва.
– Також на вартість м’яса сильно вплинули витрати виробників через валютний курс, ставку кредиту, транспортні та енергетичні тарифи, ціни на корми та ветпрепарати.
3. У Стамбулі виявили ще одну супер яхту путіна за 50 млн дол США, яку використовує Кабаєва.
– За даними журналістів центру «Досьє», йдеться про 71-метрову яхту «Victoria» і 38-метровий човен «Orion», який його супроводжує.
– Яхту “Victoria”, як і ще одну суперяхту путіна “Graceful”, будував військовий завод “Севмаш”.
– Наразі яхта «Victoria» знаходиться на ремонті в турецькому порту Тузла неподалік Стамбулу.
4. ЄС запровадить санкції проти росіян, які брали участь у захопленні європейських активів.
– Євросоюз має намір додати до 12-го санкційного пакету санкції проти осіб і організацій, які брали участь у захопленні активів європейських компаній у рф.
– Брюссель досі не карав тих, хто заробив на конфіскації, але це зміниться, якщо країни ЄС схвалять останні пропозиції Єврокомісії.
– Згідно з пропозиціями, ЄС зможе вживати обмежувальних заходів щодо тих, хто «отримує вигоду від примусової передачі власності або контролю за зареєстрованими в рф організаціями, які до цього належали особам з Європейського Союзу або контролювалися ними».
5. Деякі країни ЄС виступають проти посилення боротьби з обходом санкцій проти росії.
– Група країн-членів ЄС наполягає на послабленні пропозицій ЄС, спрямованих на боротьбу з обходом санкцій проти росії через треті країни.
– Зазначається, що Єврокомісія планує посилити санкції проти росії, заборонивши купувати через посередників у третіх країнах деякі товари, які можуть використовуватися для військового виробництва.
– Крім того, експортери таких товарів повинні будуть внести певну суму на депозитний рахунок, яка буде конфіскована і щонайменше половина цієї суми буде перерахована до трастового фонду для України, якщо продукція буде продана рф.
– Але дипломатичні посланці групи великих країн-членів ЄС цього тижня висловили кілька занепокоєнь щодо цих пропозицій, включаючи сумніви щодо їхньої законності, а також щодо того, чи можна вимагати від імпортерів таких гарантій і положень.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа