Хусити атакували танкер з російськими нафтопродуктами компанії Trafigura, ціни на нафту різко зросли

Trafigura

Єменські хусити ввечері 26 січня атакували танкер, що здійснював перевозку російського лігроїну (naphtha) від імені міжнародної компанії Trafigura. Про це повідомляють іноземні ЗМІ.

За інформацією Bloomberg, це найбільша атака єменських хуситів на нафтовий танкер. Судно Marlin Luanda перевозило лігроїн російського походження. Лігроїн є продуктом переробки нафти, що використовується для виробництва пластмас та бензину.

За словами Trafigura, компанія купувала продукт нижче встановленої країнами G7 цінової стелі.

танкер trafigura

Танкер отримав вантаж російського походження біля берегів Греції за допомогою перевалки вантажу з судна на судно (ship-to-ship), свідчать дані Kpler. Такий тип постачань російської нафти та нафтопродуктів набув популярності після російського вторгнення в Україну в 2022р та введення санкцій проти росії.

Військові кораблі США та Великобританії знаходяться в регіоні для надання допомоги. Раніше хусити заявляли, що російські та китайські кораблі, що проходять через Червоне море, будуть у безпеці, а атакам піддаватимуться американські та британські судна.

На фоні атаки хуситів світові ціни на нафту різко зросли. Так, ціна на нафту марки Brent вперше з кінця листопада 2023р перевищили $83/барель.

Джерело: expro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа