Ердоган і Путін не домовилися про відновлення «зернової ініціативи»

Ердоган і Путін

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган та володимир путін під час зустрічі 4 вересня не змогли домовитися про відновлення «зернової ініціативи».

Про це стало відомо на пресконференції за результатами їхньої зустрічі в Сочі.

росія бажає створити дефіцит продовольства для дестабілізації суспільств у бідних країнах, і знаходить різні пояснення, щоб виправдати свою діяльність у цьому напрямку.

«Очевидно, що припинення реалізації угоди не позначилося на глобальних продовольчих ринках, — на цьому я хотів би наголосити особливо, — хай би що про це не говорили. Ціни на зернові продовжують знижуватись. Фізичної нестачі продовольства немає. Є проблеми з його справедливим розподілом — це так. Але це не пов’язано з так званою зерновою угодою», — сказав путін.

Водночас він заявив про готовність розглянути можливість відновлення «зернової ініціативи» лише після того, як «будуть виконані всі домовленості щодо зняття обмежень з російського агроекспорту».

російський президент поскаржився, що ухвалити рішення про вихід з ініціативи росію «змусили», оскільки Захід відмовляється скасовувати санкції щодо експорту зерна та добрив з рф, відновлювати постачання до росії агротехніки та запчастин, «розв’язувати проблеми з логістикою та фрахтом суден, банківським обслуговуванням і страхуванням продовольчих постачань».

За словами турецького президента, «альтернативний варіант, який був поставлений на порядок денний, не задовольнив очікування щодо безпеки та інших аспектів».

«Ми збираємося розробити новий пакет в консультаціях з ООН. Я вірю, що ми зможемо досягти результату — в цьому плані Туреччина докладе всіх зусиль. І ми віримо, що в найближчій перспективі ми зможемо вирішити питання щодо цієї угоди», — зазначив Ердоган.

Реально Ердогану вдасться вирішити питання щодо цієї угоди тоді, коли росія не матиме реальної сили атакувати кораблі з зерном, а отже, тоді, коли Україна поверне Крим. Ердоган забуває, що однією з цілей росії під час інтервенції було позбавити Україну виходу до моря. І поки що вона від цієї цілі не відмовилась.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа