Довгий тап — головний жест, який має знати кожен власник айфона

На iPhone є багато прихованих жестів, як-от вибір кількох елементів списку двома пальцями або збільшення та зменшення масштабу карт одним пальцем. Але, мабуть, найкориснішим і найуніверсальнішим вважається довгий тап. Розповідаємо, що потрібно знати, щоб опанувати цей елемент керування на максимум.

Основні функції довгого тапа

І напевно ви вже знаєте, що довгий тап на пробіл клавіатури дає змогу переміщати курсор. А якщо затиснути палець на домашньому екрані Айфон 15 Pro Max або іншого смартфона Епл, то активується режим редагування іконок застосунків і віджетів.
У програмі «Повідомлення» довгий тап відкриває масу можливостей:

 1. Попередній перегляд діалогу і швидкі дії — закріплення, позначка як непрочитане, вимкнення повідомлень.
 2. Дії з конкретним повідомленням — відповідь, додавання наліпки, редагування, копіювання, переклад, озвучування тексту.

Довгий тап на іконках застосунків на домашньому екрані відкриває ярлики для швидкого доступу до потрібних функцій. Наприклад:

 1. «Камера» — вибір режиму знімання;
 2. «Фото» — перегляд знімків із минулого або обраного;
 3. «Карти» — надсилання свого місця розташування, пошук місць поблизу;
 4. «Годинник» — створення будильника, запуск секундоміра;
 5. «Налаштування» — перехід до налаштувань Bluetooth, Wi-Fi, стільникового зв’язку та акумулятора;
 6. «Повідомлення» — перехід до недавнього діалогу;
 7. Safari — доступ до списку для читання або закладок;
 8. «Подкасти» — перевірка нових епізодів, запуск наступного епізоду з черги.

Сторонні застосунки теж підтримують цю опцію. Наприклад, створення нового поста в Instagram, а також перехід до підписок або пошуку в YouTube

Довгий тап усередині застосунків

Усередині різних програм довгий тап також відкриває додаткові можливості:

 1. У «Подкасти» можна здійснювати дії з окремими епізодами, а в «Музиці» — з піснями.
 2. У Safari довгий тап по елементах нижнього бару дає змогу перемикатися в режим читання, переміщати вкладку в групу, закривати всі вкладки, додавати сторінку до закладок і переходити за історією переглядів.
 3. У застосунку «Погода» довгий тап по графіку покаже детальний погодинний прогноз, а якщо натиснути на карту опадів — це дасть змогу додати нову локацію.

У програмі «Пошта» довгий тап використовується для попереднього перегляду листа і швидких дій із ним. А при натисканні на посилання можна подивитися повний URL перед переходом.

Виділення об’єкта на фото

Довгий тап на фото дає змогу виділити об’єкт і витягти його з фону для подальшого пересилання. Ба більше, довгий тап розпізнає текст і дані на фотографіях — наприклад, номери телефонів та адреси. За ними відразу можна зробити дзвінок або побудувати маршрут.
Як бачите, довгий тап — по-справжньому потужний інструмент, який допоможе вам швидше й ефективніше взаємодіяти зі своїм iPhone. Не бійтеся експериментувати та тапати на різні елементи інтерфейсу — напевно ви відкриєте для себе чимало корисних функцій.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа