Діагностика та ремонт рульової рейки

Рульова рейка – одна з найважливіших систем автомобіля, неточності в роботі якої дуже швидко призводять до небезпечних ситуацій на дорозі та можуть стати причиною ДТП. Аби машина слухалась керма та ідеально поводила себе у будь-яких умовах на дорозі, потрібна своєчасна діагностика, а, якщо необхідно – і реставрація рульової рейки, ціна якої не має бути основоположним фактором. 

Коли варто зробити діагностику кермової рейки?

Існує п’ять характерних ознак того, що настав час відігнати авто до сервісу та провести ретельну діагностику роботи кермової рейки. Вас має насторожити, якщо:

 • під час стоянки машини під нею з’являється калюжа масла;
 • кермо стає «важким» або «тугим» – вам доводиться докладати більше зусиль для керування автомобілем;
 • кермо не повертається у центральне положення, при керуванні відчувається люфт;
 • рух авто по прямій втрачає стабільність;
 • під час здійснення поворотів ви відчуваєте певний стукіт.

Підтікання масла найчастіше виникає через корозію штоку рульової рейки. Але, якщо з системи поступово витікає масло, то не варто дивуватися, що автомобіль втрачає плавність ходу та стабільність роботи.

Як відбувається діагностика кермової рейки?

Існує певний алгоритм дій, який забезпечує високу інформативність діагностики рульової рейки, що дає можливість оцінити перспективи та особливості її ремонту:

 1. Візуальний огляд – без демонтажу та розбирання.
 2. Демонтаж рейки, видалення залишків масла, іржі та бруду.
 3. Аналіз стану всіх елементів на професійному обладнанні.
 4. Перевірка валів рейки для виявлення пошкоджень.
 5. Перевірка рейки на спеціальному гідравлічному стенді для тестових випробувань.
 6. Встановлення кермової рейки, перевірка розвалу та сходження.

Останній пункт є надзвичайно важливим, адже саме від нього залежить, наскільки комфортним та безпечним буде подальше керування автомобілем. Саме тому автомобілісти з досвідом наполегливо рекомендують обирати сервіси, в яких якісна матеріальна база поєднується зі знаннями, досвідом та кваліфікацією персоналу.

У скільки обійдеться реставрація рульової рейки?

Повна заміна рульової рейки, зазвичай, коштує недешево. Проте, у сервісному центрі «GenStar» вам запропонують гідну альтернативу – ремонт механічної або гідравлічної кермової рейки. Така послуга передбачає операції по розбиранню, очищенню вузла, заміну або виготовлення втулки. Завершується ремонт перевіркою роботи кермової рейки на стені.

Такий підхід дозволяє повернути до належного рівню комфорту та безпеки процес керування автомобілем – без зайвого клопоту та невиправданих витрат.

Подбайте свій комфорт

Звісно, безпека керування транспортним засобом – найважливіше, про що має дбати відповідальний власник авто. Водії з досвідом добре знають: у догляді за машиною не існує неважливих дрібниць! Наприклад, якщо, через певні причини, ви втрачаєте певну частину звичного комфорту, це не може не позначитися на вашому фізичному стані та концентрації під час керування машиною.

Якщо маєте намір відвідати сервісний центр «GenStar», скористайтеся нагодою і перевірте роботу автомобільного кондиціонеру. Ціна заправки кондиціонера цілком демократична, отже, ви можете попіклуватися про свій комфорт без надмірних витрат. Варто взяти до уваги, що оптимальна температура в салоні дозволить вам почуватися відмінно, навіть у далеких подорожах, при тривалому керуванні машиною.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа