Держаудитслужба виявила фінансові порушення в «Центренерго» на 5,5 млрд грн

money4

Держаудитслужба виявила фінансові порушення у діяльності ПАТ «Центренерго» на суму 5,5 млрд грн. Відповідні висновки отримані за результатами фінансового аудиту та планової ревізії державної компанії за період з 1 січня 2022 по 31 серпня 2023 року.

Зобов’язання Центренерго становлять 15,7 млрд грн (станом на 30 червня 2023 року). За 2022 рік збиток становив 7,1 млрд грн, за І півріччя 2023 року – 720,9 млн гривень.

«Компанія є збитковою та перебуває в кризовому стані, в її діяльності відсутні економічне зростання та розвиток. Державний аудит зафіксував продаж електроенергії за заниженими цінами, випадки прихованого кредитування сторонньої комерційної структури, закупівлю мазуту та хімічних речовин не у виробників, а через посередників з додатковою маржею. Сумнівні комерційні рішення призвели до того, що зобов’язання товариства в 1,4 рази перевищують річні доходи», – зазначила голова Держаудитслужби Алла Басалаєва.

Як вказують в Держаудитслужбі, у 2021-2022 роках Центренерго отримало передоплату від покупців за електроенергію із терміном постачання 2022-2023 роки, проте не виконало своїх зобов’язань.

У результаті заборгованість перед покупцями, зокрема перед ТОВ ГК Нафтогаз України, ВП Енергоатом-Трейдинг ДП НАЕК Енергоатом, ПрАТ НЕК Укренерго склала 3,5 млрд грн, можливі штрафні санкції – на 352,9 млн гривень.

Крім того, через невиконання Центренерго господарських договорів у судах розглядаються позовні вимоги кредиторів на суму 4,3 млрд грн.

Вже всі матеріали заходів державного фінконтролю надіслані до Кабінету Міністрів України та Служби безпеки України.

Джерело: expro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа