Держаудитслужба підтвердила, що Міноборони купували яйця по 17 грн за штуку

eggs17

Голова Державної аудиторській службі підтвердила закупівлі яєць по 17 гривень за штуку, у чому ЗМІ звинувачували Міністерство оборони взимку. Офіційних заяв від військового відомства у відповідь поки не було. 

Про це пише “Главком” з посиланням на слова голови Держаудитслужби Алла Басалаєва.

За даними посадовиці, така вартість була, адже до ціни безпосередньо на сам продукт додавалася вартість доставки.

“Так, купували по 17 грн за штуку. Десяток – 170 грн. Формування замовлень за каталогом в дечому спрощує процеси закупівлі продуктів харчування військовим, але дозволяє маніпулювати цінами, плюс логістика, завантаження, розвантаження”, — каже посадовиця.

Разом з цим Алла Басалаєва зазначає, що під час аудиту закупівель Міноборони фахівці виявили велику кількість порушень. Але здебільшого, за її словами, в цьому винні контрагенти, яких неякісно відібрали. Йдеться не тільки про продукти для бійців ЗСУ, а й про інші закупівлі.

Фіксували речове майно неналежної якості: бронежилети й каски, які прострілюються, не відповідають заявленому класу. Відповідно, Міноборони відмовляється приймати такий товар. І він лежить на складах, просто собі лежить. Повернути вже немає кому. А гроші на 100% сплачені”, — розповідає голова Держаудитслужби.

Зазначимо, раніше міністр оборони України Олексій Резніков заявляв, що “яйця по 17 за штуку Міноборони не закуповувало і не планує“.

Офіційних коментарів щодо підтвердження закупівель за завищеними цінами від міністра чи міністерства поки не було.

Нагадаємо, наприкінці січня ЗМІ провели розслідування і виявили, що Міноборони нібито закуповує харчі для військових частин у тилових регіонах удвічі-втричі дорожче, ніж у супермаркетах. Так, куряче яйце на той момент в роздріб коштувало 7 грн за штуку, а міністерство закупило його по 17 грн. Міноборони тоді назвало розслідування брехнею та готувало документи до СБУ.

Джерело: freeradio

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа