Ціни на природний газ в Україні досягли 15 000 грн/тис куб м

Ціни на природний газ в Україні у п’ятницю 12 квітня досягли 15 000 грн/тис куб м (з ПДВ) або 12 500 грн/тис куб м (без ПДВ), що є найвищим значенням з середини січня. Про це свідчать Котирування Natural gas ExPro.

Впродовж майже всього минулого тижня на українському ринку зберігалася тенденція до зростання цін на природний газ. Активність торгівлі природним газом в Україні, за оцінками ExPro, була невисокою.

Основна причина зростання цін на газ на внутрішньому ринку – стабільний попит, в тому числі від держкомпаній (ТОВ «Нафтогаз Трейдинг» та ТОВ «Оператор ГТС України»), що продовжують купувати газ на «Українській енергетичній біржі».

Інша причина помітного росту цін в Україні – різке зростання цін на газ у Європі, де у п’ятницю 12 квітня ф’ючерсні ціни вперше з кінця січня перевищили €30/MWh.

За даними Котирувань Natural gas ExPro, у п’ятницю 12 квітня газ в Україні торгувався за цінами 14 600 – 15 000 грн/тис куб м (з ПВД) або 12 167 – 12 500 грн/тис куб м (без ПДВ), у середньому на 7% або 975 грн вище, ніж попереднього тижня.

Джерело: expro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа