Ціни на газ у Європі вперше з кінця січня перевищили €30/MWh

Ф’ючерсні ціни Front Month (ресурс травня) на нідерландському хабі TTF у ході торгів 12 квітня вперше з 31 січня перевищили €30/MWh, як свідчать дані торгів на ICE.

Найвище значення було зафіксоване на рівні €30,815/MWh, що на 4,9% більше, ніж у четвер. При переводі вартість газу в Європі складає близько $350/тис куб м або понад 16 500 грн/тис куб м (з ПДВ).

Ціни на природний газ у Європі в основному зростали через ускладнення геополітичної ситуації в світі. Різке зростання відбулось в четвер після російської атаки на енергетичну інфраструктуру України, зокрема по наземній інфраструктурі українських ПСГ. Крім цього, ріст цін був спричинений ескалацією конфлікту на Близькому Сході та заявою США про підготовку Іраном масштабного ракетного удару по Ізраїлю.

Також на зростання цін впливали ухвалений Європарламентом механізм щодо можливості блокування імпорту LNG з Росії країнами-членами та зростаючий попит на LNG в Азії, який викликав занепокоєння учасників ринку, оскільки вже частина вантажів з Європи перенаправляється до Азії.

Варто зазначити, що ціни на природний газ в Україні також стрімко зростають. Згідно Котирувань Natural gas ExPro, станом на 12 квітня газ в Україні торгувався за цінами 14 600 – 15 000 грн/тис куб м (з ПДВ).

Джерело: ExPro

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа