Ціни на газ у Європі у понеділок підскочили до найвищого значення з початку року

Ф’ючерсні ціни на природний газ Front Month (ресурс липня) на нідерландському TTF у ході торгів у понеділок різко зросли на 13% – до понад €38,5/MWh, як свідчать дані торгів, передає ExPro. Таким чином, ф’ючерсні ціни на природний газ у Європі досягли найвищих значень у цьому році.

Основна причина різкого зростання цін на природний газ на європейських хабах – позапланове відключення електроенергії на одному з найбільших норвезьких газопереробних заводів Nyhamna. За даними Bloomberg, поставки норвезького газу до Європи (включно з Великобританією) внаслідок позапланових відключень впали до 251 млн куб м на добу, найнижчого значення за останні тижні.

«Перебої свідчать, яку ключову роль грає Норвегія у постачанні до Європи після того, як більша частина російських трубопровідних поставок була зупинена після російського вторгнення до України. Навіть після завершення енергетичної кризи ринок залишається чуттєвим до проблем поставок, а ціни швидко реагують на будь-яке відхилення від запланованих планів сезонного технічного обслуговування», – повідомляє Bloomberg.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа