Чи знаєте ви, як впливають аромати на спогади та асоціативну пам’ять

Лімбічна система включає гіпокамп і мигдалеподібне тіло, які відіграють ключову роль у формуванні та зберіганні спогадів. Яскраві аромати запам’ятовуються на підсвідомому рівні, і надалі достатньо відчути знайомий запах — як у пам’яті оживе асоціативний ряд. І цю особливість роботи мозку легко використати з користю для себе: улюблені парфуми Том Форд можуть стати унікальним інструментом, який привертає успіх та увагу протилежної статі.

Як аромати впливають на спогади

Чудовим прикладом, що демонструє цю особливість роботи мозку, може стати аромат дитячого шампуню: варто його вдихнути — пам’ять послужливо подарує спогад про щасливі юні роки. Аналогічний ефект має запах свіжої випічки або кориці — він може асоціюватися з рідною домівкою або приємним відвідуванням кондитерської. У кожної людини є й своя, унікальна «колекція» ароматів, які нагадують їй про приємні моменти.

Як використовувати вплив ароматів на асоціативну пам’ять

Ароматерапія вивчає вплив запахів на настрій, продуктивність і загальний емоційний стан. Альтернативна медицина передбачає використання властивостей ефірних олій, але й хороші парфуми здатні чудово впоратися з цим завданням. А вибираючи актуальну композицію, важливо враховувати особливості її сприйняття іншими людьми та враження, яке вона формує:

 • східні аромати — розкіш, жіночність, вишуканість;
 • ваніль — домашнє тепло, ніжність і затишок;
 • цитрусові ноти — енергія, свіжість, бадьорість і радість;
 • жасмин — романтичність, жіночність, легкість;
 • сандал — умиротворення, спокій, розслаблення.

Парфуми мають доповнювати загальний образ — це допоможе підкреслити власну індивідуальність.

Парфуми та впевненість у собі

Нанесення аромату — фінальний штрих, від якого залежить дуже багато чого. І його варто залучати у важливих моментах, які пов’язані з емоційними переживаннями:

 • на побаченнях;
 • співбесідах;
 • ділових зустрічах;
 • відповідальних заходах;
 • святах.

Яскраві та незабутні парфуми Tom Ford допоможуть запам’ятатися навколишнім людям і представникам протилежної статі. Водночас це ефективний спосіб впливу й на власну підсвідомість: приємний шлейф улюблених парфумів допомагає налаштуватися на потрібний лад, зарядитися енергією та впевненістю. Це нейтралізує хвилювання та значно знижує рівень стресу.

Аромати та протилежна стать

У питаннях спокушання варто обов’язково використати силу парфумів на свою користь. Є хитрий прийом, який допоможе створити сильну емоційну прив’язаність:

 • використовувати одні й ті самі парфуми на побаченнях та для щасливих спільних моментів, щоб аромат почав міцно асоціюватися в партнера з любов’ю та ніжністю;
 • нанести кілька пшиків на постільну білизну, щоб вони супроводжували приємне проведення часу й сон.

Запахи здатні моментально активувати спогади. Досить легкого шлейфу знайомих парфумів, щоб активувати потрібні асоціації — і створити романтичну атмосферу, пронизану чуттєвістю й пристрастю, владнати конфлікт або виразити свої почуття.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа