Борги побутових споживачів за електроенергію за період повномасштабної війни зросли на 15 млрд грн

tarif_electro

Борги побутових споживачів за електроенергію за період повномасштабної війни зросли на 15 млрд грн. Зокрема, за 2023 р. борги зросли на приблизно 7,7 млрд грн. Про це у коментарі для ExPro повідомив радник премʼєр-міністра України та член наглядової ради НЕК «Укренерго» Юрій Бойко.

«Багато це чи мало? На мій погляд, це дуже багато. Серед найбільших боржників – багато областей, яких би там не мало бути», – вказує він.

«Рекордсменами» є Київ та Київська область, Дніпропетровщина та Харківщина.

Кабінет Міністрів України своїм рішенням від 29.12.2023 № 1405 вніс зміни до Постанови від 05.03.2022 року № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану», фактично скасувавши мораторій на відключення від електроенергії боржників у не прифронтових областях. Для регіонів, у яких ведуться (велися) бойові дії, такий мораторій залишається чинним. «Моя особиста точка зору – рішення про скасування мораторію перезріло. Його необхідно було прийняти десь 15 місяців тому», – каже Бойко, пояснюючи це тим, що Україна пережила шок перших місяців війни, стабілізувала роботу економіки, фінансової та банківської систем, крім того, агресора успішно вигнали зі значної частини території, і активні бойові дії ведуться не на всій території нашої держави.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа