Благодійна організація “Реактивна Пошта” розробила мобільну майстерню для артилеристів

20231213_133228_IMG_6516_Krieger

Благодійна організація “Реактивна Пошта” презентувала проєкт стратегічного значення для артилерії: мобільну станцію технічного обслуговування (МТО) та шиномонтаж для 43-ї окремої артилерійської бригади.

Така станція складається з двох модулів:

Перший – це безпосередньо майстерня. Її завдання – ремонт і виготовлення запчастин. В ній облаштовано 7 потужних станків, які виконують різні функції: прес на 20 тонн, свердлильно-фрезерний верстат, токарно-гвинторізний верстат, обтискач для рукавів високого тиску і т.д.

20231213_143815_IMG_6552_Krieger

“В артилерійській техніці встановлено дуже багато гідравліки, і це її найвразливіше місце, що найчастіше страждає від обстрілів”, – зауважує присутній на презентації військовослужбовець бригади. “В МТО встановлені верстати, які забезпечують відновлення саме гідравлічних вузлів, тобто закривають велику частину наших ремонтних випадків”.

Другий модуль – це шиномонтажний комплекс. В ньому можна проводити всі роботи з шинами і колесами: рівняти диски, бортувати, балансувати. І найголовніше – шиномонтаж абсолютно незалежний від тягача. Зйомний контейнер – забезпечений дизельним генератором на 10 кВт і може виконувати свої функції навіть в чистому полі.

20231213_143804_IMG_6547_Krieger

“Але найбільша цінність МТО в тому, що всі ці роботи можна “доставити” в будь-яке місце – коментує Дмитро Чуканов, співзасновник “Реактивної Пошти”. “Тягач, на який встановлені ці комплекси, може приїхати в зону зосередження батареї, виконати роботи і вирушити в наступний пункт. В результаті – зекономлений час, зменшені ризики ураження ворожим обстрілом, більше часу на відпрацювання по ворожим цілям”.

Артилерія забезпечує 90% вогневого ураження ворога, знищує склади, логістику, командні пункти ворога. В складі ЗСУ – 12 артбригад, і їх приблизні потреби – до 200 МТО подібного формату. Звісно, волонтерськими зусиллями поставити всі 200 дуже важко, тим не менше, ми все таки можемо зробити дуже багато. Бо навіть одна така МТО суттєво підвищує боєздатність цілого артилерійського підрозділу.

“Реактивна Пошта” регулярно збирає малі та великі донати та використовує їх для закупівлі чи ремонту потужностей для підрозділів українських артилеристів. Бюджет даного проєкту склав 120 тисяч доларів. Цього разу до благодійності на цей проєкт долучилася engineering marketing компанія expla, яка є регулярним меценатом Благодійної організації. Співпраця “Реактивної пошти” з “expla” триває вже понад рік, і як результат, тепер їх “донат” ремонтує техніку вартістю 15 млн доларів.

Артилерія – це великий комплекс, не тільки гаубиці та гармати, а й паливозаправники, боєприпасники, і тд. І якщо якийсь елемент цієї системи виходить з ладу – зупиняється все.” – коментує присутній на презентації військовослужбовець бригади. “Це МТО забезпечить робочий стан усього автопарку бригади, тобто безпередійну роботу артилерії.”

На презентації проекту засновники Реактивної Пошти Павло Нарожний та Дмитро Чуканов розповіли журналістам та меценатам про потреби артилерії та познайомили присутніх з функціоналом проєкту, що закриває ці потреби. Наступного дня Реактивна Пошта передала ключі від МТО військовослужбовцям бригади.

Передачу проєктів засновники благодійної організації завершили словами: Ми – менеджери артилерійських потреб. Ми не експерти з питань ремонту бойової техніки, але ми можемо знайти меценатів, експертів і виробників, щоб цей ремонт здійснювався на постійній основі. За 9 років роботи Реактивної Пошти ми напрацювали грандіозну базу підрядників і постачальників. І цей досвід дає нам потужну фору у вирішенні артилерійських проблем, а отже і вкорочує дні окупантів на наший землі.

Це вже 5 автопроект Реактивної Пошти для ЗСУ. Для його втілення поштарі доставили тягач MAN з Німеччини та придбали додатковий причеп. На цю потужну базу встановили два 2 морських контейнери та трансформували їх у ремонтну та шиномонтажну станції. За словами засновників благодійної організації Павла Нарожного та Дмитра Чуканова такий сервісний комплекс здатен закрити 90% ремонтних потреб артилеристів прямо на місці та кардинально змінить часові витрати на відновлення техніки.

Проект МТО втілювала компанія Гранд Інструмент в координації з заступником командира бригади по озброєнню. Тобто, все оснащеня, верстати та інструменти відібрані та узгоджені професіоналом, спеціалістом по обслуговуванню і ремонту артилерійської техніки, зі знанням усіх тонкощів і потенційних задач

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа