Бельгія виділяє €9 мільйонів на енергетичну інфраструктуру України

Бельгія виділить додаткові €9 мільйонів допомоги для відновлення пошкодженої внаслідок атак рф української енергетичної інфраструктури. Ця сума є частиною нового пакету заходів підтримки України.

Про це заявила міністерка зі співпраці з метою розвитку Бельгії Каролін Геннес, передає La Libre.

«Сотні тисяч людей залежать від цих електростанцій для опалення, приготування їжі та прання», — йдеться у повідомленні.

Ці кошти спрямують Програмі розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН), яка першою поставила нові генератори в Україну після початку великої війни. Відтоді вона створила систему швидкої закупівлі запчастин і постачання нового обладнання для відновлення пошкодженої та зруйнованої інфраструктури.

Геннес зазначила, що енергетична інфраструктура України є застарілою і дуже централізованою, що робить її дуже вразливою до атак російських ракет. 

«Саме тому ПРООН приділяє особливу увагу стійким, децентралізованим джерелам енергії, таким як сонячні батареї, щоб руйнування одного об’єкта не призвело до негайного вимкнення електроенергії для сотень тисяч людей», — сказала вона.

Міністерка зауважила, що через ООН Бельгія допоможе відновити енергетичну інфраструктуру, зокрема, навколо Харкова, який зараз перебуває під щоденними обстрілами російської армії.

«Це вже звична тактика путіна: максимально ускладнити життя українському населенню за лінією фронту, щоб зламати його психологічно», — додала Геннес. Утім, наголосила вона, разом із військовою підтримкою «допомога Бельгії зміцнить стійкість України».

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа