50 млн доларів: Австралія надає кошти для оборони Україні

Австралія внесла 50 мільйонів австралійських доларів, тобто 32,4 мільйона доларів США, в Міжнародний фонд для України, який адмініструється Міністерством оборони Великої Британії, повідомили в уряді країни. Кошти спрямують на зміцнення оборони України. Допомогу передали напередодні другої річниці російського вторгнення. 

“Австралія залишається непохитною у своєму зобов’язанні підтримувати Україну та українців, які захищають свій народ, свою територію та суверенітет. Оголошена сьогодні допомога збільшить загальну підтримку Австралії для України приблизно до 960 мільйонів доларів, серед яких 780 мільйонів доларів допомоги пішли на Збройні сили України”, – йдеться в повідомленні. 

Також Сили оборони Австралії продовжують робити важливий внесок у зусилля кількох країн щодо підтримки України в межах операції “Куду” з підготовки новобранців для Збройних сил України. Австралійські військові навчають українців у Великій Британії.

“Австралійський літак E-7A Wedgetail також використовується в Німеччині, аби допомогти захистити життєво важливі міжнародні шляхи військової та гуманітарної допомоги в Україну. Австралія знову закликає Росію негайно вийти з території України, а Білорусь – припинити підтримувати безглузду війну Росії”, – йдеться в повідомленні. 

Австралійці підтримують мужній український народ, наголосив прем’єр-міністр країни Ентоні Альбанез. “Австралійці також підтримують Україну в захисті фундаментального принципу – права кожної суверенної нації бути в безпеці у своїх кордонах і визначати своє майбутнє”, – додав премʼєр. 

Раніше, Катерина Арґиру, Співголова Союзу Українських Організацій Австралії (СУОА) та член Ради Директорів СКУ подякувала уряду Австралії за надану підтримку, втім, закликала збільшити допомогу Україні. 

“Підтримка Австралії для України зменшилася і надсилається рідше. Австралія колись була провідним незалежним учасником, що не є частиною НАТО, в підтримці України, але зараз посідає шосте місце після Японії, Швеції, Швейцарії, Австрії та Південної Кореї. Австралійці помітили це і хочуть, щоб уряд робив більше”, – наголосила Арґиру. 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа