Алкоголь та прикмети: АЛКОМАГ розповідає про незвичайні забобони різних країн

Алкоголь є частиною культури більшості країн світу, він оспівується в мистецтві, часто застосовується в різних релігійних ритуалах. Цілком очікувано, що у людей формуються також різні прикмети і забобони, пов’язані з алкогольними напоями. А це дуже цікава тема!

А ви вже смакували коньяк Таврія з каталогу ALCOMAG? Цей міцний напій точно здивує вас гармонійним смаком і яскравим ароматичним букетом!

alco-prikmeti

Італійські прикмети

Буваючи в Італії, можна побачити ну дуже дивну ситуацію! Якщо людина розливає вино за столом, то починає вмочати в нього пальці, а потім – чіпати вуха своїх сусідів по столу. Не подумайте нічого такого, це не божевільний, а просто дуже забобонна людина! Адже розлите вино вважається в Італії поганою прикметою, а цей дивний ритуал – свого роду протиотрута, яка відміняє її дію.

У той же час, в Італії вважається, якщо пролити вино на нове плаття або скатертину – це до удачі. За крайньою мірою – для найближчої хімчистки.

Весільне биття посуду

Є повір’я, яке популярне у багатьох країнах Європи і характерно для нашої країни. Це весільна традиція пити ігристе вино, а потім розбивати келихи. У нас кажуть, що це просто, на щастя. Але якщо заглибитися в смисли цієї прикмети, то можна дізнатися, що кількість осколків від келихів буде дорівнювати кількості щасливих років в шлюбі.

Мистецтво тостів

У Франції та Німеччині дуже строго підходять до культури тостів: дуже важливо, щоб гості підтримували зоровий контакт з тим, хто говорить тост. А за порушення цього правила, людини буде чекати 7 нещасливих в особистому житті років. В Іспанії трохи видозмінили цю традицію і вирішили накласти прокляття на того, хто замість вина буде пити звичайну воду.

Традиції порожніх пляшок

Наступне марновірство дуже поширене в нашій країні. Вважається, що допиту пляшку не можна залишати на столі. І, всупереч поширеній думці, це не питання естетики. Дослідники цієї прикмети встановили, що вона з’явилася після війни з Наполеоном. Коли солдати Російської імперії дійшли до Франції, вони звернули увагу на те, що тутешні офіціанти завжди вказують в рахунку стільки пляшок, скільки коштує на столі. З міркувань економії вони почали ховати частину пляшок під стіл.

Забобони острова Джура

Джура – це острів в Шотландії, на якому виробляють дуже хороший віскі Jura Superstition. На пляшці цього напою зображений містичний символ – єгипетський хрест. Згідно з місцевим повір’ям, бармен не повинен відкривати пляшку цього скотча, робити це повинен тільки гість, який замовив цей напій. Але і відкривати пляшку треба з певним ритуалом, спочатку сильно притиснувши долоню до хреста, щоб він відбився на шкірі. Це вважається прикметою на удачу.

Коли пляшка буде спустошена, потрібно зняти з неї хрест і тільки після цього викинути. Хрест зазвичай зберігається на барній стійці.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа