
80 років тому:
25.06.1946 – у Перемишлі (нині в Польщі) польські спецслужби заарештували Перемиського владику Йосафата Коциловського, а наступного дня – єпископа-помічника Григорія Лакоту. Владика Григорій мав нагоду переїхати до безпечнішого місця, проте на таку пропозицію відповів: «Як буде така воля, що нас вивезуть, то, може, так треба; може, нас там чекає хоч би одна душа, що потребує нашої помочі, може, від цього залежить її спасіння, то варто для неї посвятитися». Заарештованих владик побили й 26 червня передали органам МДБ УРСР. Спорожнілі єпископські палати три дні грабували місцеві поляки. Владика Йосафат помер у в’язниці поблизу Києва в листопаді 1947 року, а владика Григорій – у концтаборі Абезь біля Воркути в листопаді 1950 року.



