Західна допомога на підтримку стійкості України

Нью-Йорк Таймс опублікувала цікаву статтю, в якій цитувалися чотири жінки в Україні, які висловили бажання отримати більше західної допомоги, а не тільки  прославляти їх як стійких. Звичайно, одне не повинно виключати друге. Народ України виявився дуже стійким і героїчним. Проте йому справді потрібна значно більша західна допомога.

Вчора я розмовляв телефоном зі Світланою, високопосадовцем (проректором) Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. Метою дзвінка було вирішити питання щодо фінансування стипендій для потребу.ючих  студентів університету. Я випадково запитав Світлану про буденні проблеми, що стосуються університету. Вона легко відповіла, що зараз немає ні опалення, ні електрики, але вони виживають. Насправді вона сказала, що харків’яни акліматизувалися і просто роблять те, що потрібно, щоб продовжувати. Вона запевнила мене, що якби я жив у Харкові, я б теж вижив.

Чесно кажучи, я сумніваюся в її запевненнях щодо себе, бо часто проклинав кількість снігу цього року в околиці Нью-Йорку.

Щодо питання дуже важливої допомоги, то не дивно, що за Трампа в Білому домі Америка не надала жодної допомоги Україні у 2025 році. Трамп повністю приєднався до Путіна. Один — засуджений злочинець, інший — під ордером на арешт Міжнародного кримінального суду. Подібність між ними разюча, за винятком того, що Путін розумніший.

Дивний Європейський Союз. часто критикували як за бездіяльність, так і за запізнення, коли він діє. Це не применшує значення окремих країн Європи, які діють самостійно. Я не применшую значення Сполученого Королівства, яке не є членом ЄС. Малі країни, такі як Данія, Норвегія, Швеція, Голландія та Польща, також багато зробили.

Обіцяну ЄС допомогу, або позику в розмірі 90 мільярдів євро затримала одна погана людина: диктатор Угорщини. Незрозуміло створено місію зі встановлення фактів для поїздки до України, щоб з’ясувати стан трубопроводу Дружба, який транспортує російську нафту до деяких країн Європи, включаючи Угорщину та Словаччину. Як дивно, що Угорщина та Словаччина, як члени ЄС, далі купують російську нафту.

Це не питання статуту ЄС. Угорщина та Орбан не повинні бути членами ЄС. Цей факт слід довести до відома Орбана. Зіткнувшись із перспективою втрати членства, Орбан або його наступник навчилися б поводитися краще.
Саме це й каже народ України. Ми стійкі, але нам потрібна допомога. І вона нам потрібна зараз. Дружба Орбана з Путіним та його залежність від російської енергії не можуть виправдати затримку вкрай необхідної та схваленої допомоги Україні. Але це так!

Враховуючи зраду Америки щодо України та НАТО, ЄС вивчає можливості самооборони через ЄС. Ці 90 мільярдів є серйозним випробуванням для Європи. Затримка вже сталася, і ЄС вже не проходить це випробування. ЄС повинен враховувати, що будь-яка його невдача руйнівна для стійкості України, а також для майбутнього Європи. Затримка означає невдачу.

Я не був в Україні з листопада 2025 року. Я буду подорожувати туди протягом наступних трьох тижнів і відчуватиму стійкість України. Сподіваюся, погода буде теплішою. 

На польсько-українському кордоні я розсерджуся через те, як польські чиновники ставляться до українців, оскільки Україна не є членом ЄС. Звичайно, Україна була б ціннішим доповненням до ЄС, ніж деякі з його нинішніх членів. 

Я буду захоплюватися народом України, хвалити їхню здатність протистояти великим труднощам, і молитися разом з ними за наполегливість. Я щиро сподіваюся, що їхнє розчарування ЄС на той час мине, бо керівництво ЄС знайде в собі волю боротися з несуттєвими бюрократичними перешкодами та почне справді допомагати стійкому народу України.

27 лютого 2026 року

Аскольд Лозинський

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа