Українці у Португалії приєдналися до всеукраїнської акції «Послання пам’яті» – листи-звернення до нащадків, яким випаде обов’язок вшановувати соті роковини страшного Геноциду проти українського народу – Голодомору 1932-33 років

Послання пам’яті

За ініціативи Спілки українців у Португалії (репрезинтативна організація Світового Конгресу Українців у Португалії), був виготовилений плакат-звернення, розміром 1,5х1,5 метра і підписаний іншими українськими громадськими організаціями, українськими школами та парафіянами УГКЦ і УПЦ КП в Португалії.

Так, до акції «Послання пам’яті» приєдналися: Український культурно-освітній центр «Дивосвіт» м. Лісабон, Українсько-португальський освітньо-культурний центр “Школа ім. Т. Шевченка” м. Фару, Асоціація «Джерело Світу» м. Сао Жоау де Ештуріл, Спілка українців Алгарве, Українська Греко-Католицька Церква у Португалії, Парафія Св. Архистратига Михаїла Української Православної Церкви Київського Патріархату м. Авейро.

Після підписання у громадах полотно буде направлено в Київ, та разом з іншими посланнями, буде долучено до окремого тому Національної книги пам’яті.

23 листопада всі полотна із зверненнями будуть об’єднані на всеукраїнській акції пам’яті біля Меморіалу пам’яті жертв Голодомору в Києві. В цей день пам’ять про Голодомор символічно об’єднає усіх українців.

Нагадаємо, що 24 вересня 2013р., в рамках відзначення 80-ї річниці Голодомору в Україні 1932-1933рр., відбулася презентація книги “Holodomor a Desconhecida Tragédia Ucraniana (1932-1933)” «Голодомор. Невідома українська трагедія». Співавтор проекту – Спілка Українців у Португалії, за фінансової підтримки Світового Конгресу Українців.

Також 23 листопада 2013р. відбудеться Скорботніа панахида з нагоди 80-их роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні, яка відбудеться під проводом Патріарха Лісабону Дона Мануела Клементе в Церкві Санта Марія де Белень, Монастир Ієронімів та 24 листопада 2013р. – відбудеться щорічна акція до 80-ї річниці вшанування жертв страшного Геноциду проти українського народу – Голодомору 1932-33 років, розпочнеться о 11:00 на площі Martim Moniz в Лісабоні з мітингу-реквієму та панахиди, з подальшою процесією до церкви S. Jorge de Arroios.

Рада Спілки українців у Португалії
www.spilka.pt

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа