WikiLeaks : дві компанії в Україні займаються стеженням за людьми

В нещодавно презентованому порталом WikiLeaks  проекті  The Spy Files значиться дві компанії з України. Серед їх замовників – державні та силові структури України.

The Spy Files  є інтерактивною картою світу, з зазначенням країн, в яких ведеться моніторинг телефонних розмов, SMS, інтернет-з’єднань, і використовуються інші способи стеження за людьми. На карті можна побачити і компанії, які пропонують рішення для стеження.

В Україні таких компаній виявилося дві: харківська Altron і київський Delta SPE. Обидві, за даними WikiLeaks, аналізують розмови людей, а Delta SPE займається ще і моніторингом інтернет-з’єднань

Як зазначає Цензор.net, серед клієнтів першої компанії є Міністерство внутрішніх Справ України, Міністерство оборони України, Служба безпеки України, Державна податкова адміністрація України та Державна адміністрація залізничного транспорту України (Укрзалізниця).

У списках клієнтів Altron є також оператори мобільного та фіксованого зв’язку: «Київстар», МТС, «Укртелеком», life:) та Beeline. Послугами компанії користуються і виробники комутаційного і мережевого обладнання: SE Ericsson LLC, Nokia Siemens Networks Ukraine і Veraz Networks Ltd.

Про клієнтів Delta SPE на її сайті нічого не сказано, але перераховані види послуг, які надає компанія. Це, зокрема, інтернет-моніторинг, моніторинг супутникового зв’язку, моніторинг голосового та факсимільного зв’язку.

На сайті The Spy Files зазначено, що багато хто з перерахованих проектом компаній, збирають особисті дані користувачів комп’ютерів і мобільних пристроїв, після чого передають інформацію урядам, в тому числі й інших країн.

Пропонуємо українцям зі всього світуперевірити країну свого перебування тут   і закликаємо бути уважними та обережними.

За матеріалами Цензор.нет і WikiLeaks

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа