Продовження блокади українського сиру пояснюється лише політичними аргументами, а перенесення з’ясування політичних відносин не реальний сектор економіки б’є передусім по простих громадянах. Про це інформаційному агентству УНІАН заявив директор Центру суспільно-інформаційних технологій «Форум» Валерій Димов.
«Фахівці Роспотребстандарту заявили, що склад українського сиру не відповідає російським нормам. Зокрема, у його складі відсутні: керченська протока, літакобудівний завод Антонова, НАЕК «Енергоатом» та українська ГТС разом з п`ятьма газосховищами. Лише так сьогодні можна інтерпретувати останні події навколо торгівельної війни між Україною і Росією», – вважає політолог.
Він нагадав, що «ще кілька днів тому фахівці Росспоживнагляду під час перевірки підприємства ТОВ “Гадячсир” не виявили жодних технологічних порушень. Лише заявили, що потрібно доопрацювати матеріали перевірки».
«Оперативність, з якою ці матеріали були «доопрацьовані», вражає, – наголошує В. Димов, – після проведення додаткових експертиз, мабуть у літаку по дорозі до Росії, ці «експерти» виявили, що «виробництво сиру, що поставляється на територію Російської Федерації, проводиться з порушеннями технологічного процесу на ділянках його дозрівання, упаковки, а також доставки компонентів для його виробництва».
Водночас, за словами експерта, жодних порушень технології виробництва міжнародні експертизи, у тому числі й у США, не виявили. «Усі висновки одностайні: в українському сирі немає пальмової олії і технологія його виробництва відповідає всім міжнародним стандартам».
Валерій Димов також підкреслив, що уже зараз можна констатувати, що перенесення з’ясування політичних відносин не реальний сектор економіки б’є передусім по простих громадянах – і в Україні, і в Росії.
«Ситуація з сиром показала усю вразливість української економіки. У першу чергу, до цього призвели як зацикленість лише на одних ринках збуту, так і неповороткість українських чиновників. Російські громадяни також відчули на собі відлуння цієї торгівельної війни. За останньою інформацією, ціни на імпортний сир у Росії, залежно від регіону, зросли від 10 до 17 відсотків», – зазначив політолог, наголосивши, що продовження блокади українського сиру пояснюється лише політичними аргументами.
«І ці аргументи ніяк не вкладаються в концепцію «дружніх рівноправних відносин», – додав екперт.
Received: from web by st05.mi6.kiev.ua (envelope-from [email protected]) X-Sender-IP: 62.80.161.178; Mon, 02 Apr 2012 16:25:16 +0300